Сімейний патронат в Україні - навіщо це потрібно громаді

Чужих дітей не буває! Згідно ст. 252 Сімейного кодексу України, патронат над дитиною - це тимчасовий догляд, виховання та реабілітація дитини в сім’ї патронатного вихователя на період подолання дитиною, її батьками або іншими законними представниками складних життєвих обставин.

"На сьогодні соціальна програма щодо дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, передбачає декілька форм влаштування. А саме: усиновлення, опіка і піклування, прийомна сім’я, дитячі будинки сімейного типу, малі групові будиночки та патронат. У Водянській  ОТГне створені патронатні родини”

До цього часу в критичних ситуацій держава відправляла дитину в інтернат. Для домашньої дитини – це шок і травма на все життя. Патронат – соціальна послуга, яка вирізняється тим, що дитина цілодобово, впродовж трьох-шістьох місяців, перебуває під опікою вихователя. Тобто, поки біологічна родина не може турбуватися за свою дитину, нею опікується вихователь.

Патронатними вихователями можуть бути громадяни України, які перебувають у зареєстрованому шлюбі та мають досвід виховання дітей у сім'ї (окрім осіб зазначених у статті 212 Сімейного кодексу України). Вони отримуватимуть щомісячну соціальну виплату, в розмірі п'яти прожиткових мінімумів (станом на 1 липня 2019 року це понад 9 680 грн) та по два прожиткових мінімуму на кожну влаштовану дитину (понад 3872 грн на кожну дитину).

“Дійсно існує проблема створення патронатних сімей у нашій громаді. Перш за все - низький рівень поінформованості мешканців. Ми готові допомагати усім сторонам: і дітям, і біологічним родинам, і патронатним сім’ям”, - коментує відділ у справах сім'ї, дітей та молоді виконавчого комітету Водянської сільської ради.

Якщо у вас є бажання виховувати сиріт та позбавлених батьківського піклування дітей, звертайтеся до Водянської сільської ради, за адресою: село Водяне, вул. Миру, 145 А, або телефоном (06138) 5-11-40 .патронат .