A A A K K K
для людей із порушенням зору
Водянська громада
Запорізька область, Василівський район

с. Нововодяне

  В 1919 році рішенням Мелітопольського повітового комітету організовано село Нововодяне в кількості п'яти вулиць.

Перші поселенці – вихідці з села Водяне в основному молоді сім'ї, які вели індивідуальне господарство їх називали «батькобросівцями».

Молодь працювала з натхненням тому село розвивалося швидко, кількість жителів зростала.

Починаючи з 30-х років в селі організовується відділення колгоспів сіл - Дніпровка та Новодніпровка.

Соціально-економічному та культурному розвитку села перешкодила Велика Вітчизняна Війна 1941-1945 років, яка забрала на фронт майже всіх чоловіків, більша частина яких додому не повернулися. 

В тяжкі післявоєнні роки в 1944 році на території села була відновлена діяльність сільської ради, яка об'єднала населені пункти: с. Нововодяне, хутор Цвіткове, хутор Гуртове, хутор Новотроіцький.

На території сільської ради знаходились слідуючі радгоспи: «Червоний боєць», «Червоний запорожець». Відновили свою діяльність початкова школа, медпункт. 

В 1945 році був відкритий дитячий садок.

В 1950 році радгоспи: «Червоний боєць», «Червоний запорожець» та «Авангард» були об'єднані в один з назвою радгосп ім. Кірова. Також в цьому році були відкриті пологовий будинок та хата-читальня.

В 1952 році до Нововодянської сільської ради приєднано хутор Новоукраїнський та хутор Примірне.

В 1957 році офіційно були названі вулиці села, які й досі носять ці назви.

Село зручно розташоване.  Жителі села постійно підтримують санітарний порядок біля своїх присадибних ділянок.

За свою історію існування село пережило Голодомор 1932-1933 років, помятний знак цим подіям знаходиться на території сільського кладовища. Велика Вітчизняна Війна також залишила свій слід. Понад 250 жителів села загинули від рук німецько-фашистських загарбників. Пам'ять про них увіковічена пам'ятниками в центрі села. А в мирний час  загинув в Афганістані Цимбалюк Саша, який похований на сільському кладовищі.

За останні роки Нововодянська сільська рада підвищує свої темпи соціально-економічного розвитку. Відкрито  дитячий садок в с. Нововодяне, ведеться робота по освітленню вулиць сільської ради. Для згуртованості та підвищення активності жителів сільської ради створено громадську організацію «Перспектива».

Історія Нововодянської сільської ради є невід’ємною часткою історії Кам'янсько-Дніпровського району Запорізької області з усіма її труднощами та здобутками. Сьогодні сільська рада має за плечима не лише пройдений шлях, а й перспективи розвитку. Збагачуючи і підносячи велич нашого краю, в Нововодянської сільської ради є не тільки минуле, а й майбутнє. 

День села Нововодяне відзначається в останню суботу вересня. День сіл Примірне та Новоукраїнка – друга субота жовтня, Храм – 28 серпня щороку.

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь