Протидія домашнього насильства

Домашнє насильство - проблема, з якою необхідно боротися всім суспільством. Масштаби цього явища не до кінця відомі, оскільки не всі жертви насильства звертаються до правоохоронних органів та соціальних служб за допомогою. Найбільш згубно позначається напружений клімат у родині, в якій систематично відбуваються факти домашнього насильства, на фізичному й психічному здоров'ї дітей.

Насильство в сім’ї є порушенням права особи на життя, права на повагу до особистого та сімейного життя, до житла, права на захист від нелюдського чи такого, що принижує гідність, поводження, інших прав, гарантованих законом.
Домашнє насильство є однією з найбільш гострих соціальних проблем загалом в Україні, від якої можуть страждати як жінки, так і чоловіки. Проте, як свідчить практика, переважно від домашнього насильства страждають найбільш вразливі верстви населення: жінки і діти, а також особи з інвалідністю та особи похилого віку. Діти страждають не лише від насильства по відношенню до себе, а й спостерігаючи за насильством у своїй сім’ї, переносячи цей негативний досвід у власне життя в майбутньому. Домашнє насильство негативно впливає на здоров’я постраждалих, зокрема репродуктивне, що призводить до зниження рівня народжуваності та збільшення кількості народжених дітей з вадами здоров’я, може призвести до каліцтва чи навіть, летальних наслідків через тяжкі тілесні ушкодження, несумісні з життям, або внаслідок суїцидів постраждалих осіб.
Структурним підрозділом
відділу у справах сім’ї, дітей та молоді виконавчого комітету Водянської сільської ради, до повноважень якого належить здійснення заходів та координація роботи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству і насильству за ознакою статі, яке за наявністю відповідних підстав надає соціальні послуги у вигляді соціальної допомоги, у тому числі сім’ям, які опинилися у скрутних життєвих обставинах (допомога малозабезпеченим сім’ям, допомога на дітей одиноким матерям, призначення пільг багатодітним сім’ям).
Відділ у справах сім’ї, дітей та молоді виконавчого комітету Водянської сільської ради здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству. Діяльність направлена на надання соціально-психологічної допомоги та професійних консультаційних послуг постраждалим особам, з виїздом до сільських рад, а також на надання консультативних послуг у телефонному режимі.

Відділом у справах сім’ї, дітей та молоді виконавчого комітету Водянської сільської ради серед учнів ЗОШ проводяться анкетування, профілактичні бесіди, індивідуальні бесіди з учнями, схильними до правопорушень. Ведеться постійна інформаційно-просвітницька робота, спрямована на попередження насильства та жорстокого поводження з дітьми, також розміщена інформація у вигляді буклетів по навчальним закладах.

Вичерпну  інформацію  Ви можете отримати за адресою село Водяне,  вул. Миру,  буд. 143А  або за телефоном: (061-38) 5-11-40.