21 лютого – Міжнародний День рідної мови

Дата: 22.02.2022 07:01

Рідна мова є важливим елементом культурної та національної свідомості людини. Вона не просто засіб спілкування, а історія народу, його світогляд. Вона є найсильнішим інструментом збереження і розвитку нашого матеріального й духовного спадку.

Найбільше і найдорожче добро кожного народу- це його мова.

П. Мирний.

З нагоди Міжнародного дня рідної мови в КЗ «Нововодянська ЗОШ І-ІІІ ступенів» вчитель української мови та літератури Сущенко Я.С. провела з учнями 9-х,10-х та 11-х класів сучасну мовознавчу гру «Де логіка». Весело, сучасно на позитиві, а головне з почуттям патріотизму пройшов мовознавчий турнір .

Метою заходу було донести учням інформацію про заснування Міжнародного дня рідної мови, викликати бажання вивчати українську мову, милуватися її красою, прищеплювати і розвивати почуття патріотизму, виховувати любов до рідної мови та бажання досконало її знати.

Учні із задоволенням дізналися про історію свята, ознайомилися з цікавими фактами про українську мову, відгадували логічні загадки, відповідали на цікаві запитання, складали слова, впізнавали героїв з найпопулярніших творів та завершили все милозвучною піснею. Всі учасники  були задоволені та отримали позитивний заряд енергії від цікавих змагань.

Мова народу – найкращий цвіт, що ніколи не в’яне, а вічно живе, розвивається. Тож бережімо рідну мову, шануймо і розвиваймо, дбаймо про її чистоту і красу, намагаймося говорити один одному лише добрі слова, тоді і світ стане кращим, добрішим.

Яна Сущенко

Вчитель української мови та літератури.