Сплачуйте єдиний соціальний внесок у розмірі не менше мінімального та отримуйте страховий стаж за повний календарний місяць

Дата: 21.01.2022 15:50

Сплачуйте єдиний соціальний внесок у розмірі не менше мінімального

та отримуйте страховий стаж за повний календарний місяць

Питання легального оформлення трудових відносин та виплати заробітної плати не менше мінімального розміру встановленого державою є одним з найбільш актуальних питань сьогодення.

На жаль, багато працівників отримують офіційну зарплату меншу за мінімальну, що є явною ознакою прихованої зайнятості та виплати заробітної плати «у конверті».

Головне управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області постійно проводить аналіз та здійснює моніторинг відомостей реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування щодо дотримання вимог частини 5 статті 8 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування».

Так, протягом 2021 року по Водянській сільській об'єднаній територіальній громаді 8 суб’єктів господарювання не здійснили доплату до мінімального страхового внеску по 28 застрахованим особам. Відповідно зарахування страхового стажу буде здійснено пропорційно сплаченим страховим внескам, у зв'язку з чим у розрахунок стажу для визначення права на пенсію увійде не повний робочий місяць.

Варто зазначити, що починаючи з 2022 року право на призначення пенсії за віком після досягнення 60 років мають особи за наявності страхового стажу не менше 29 років, а з 2028 не менше 35 років. Тому зарахування кожного місяця роботи до страхового стажу є досить важливим.

Згідно Закону України «Про Державний бюджет України на 2022 рік» з 1 січня поточного року мінімальна заробітна плата складає 6 500 грн., а з 1 жовтня 2022 року – 6 700 грн.

Відповідно мінімальний розмір єдиного соціального внеску, який необхідно сплатити для врахування періодів стажу при призначені пенсії з 1 січня складає 1 430 грн., з 1 жовтня — 1 474 грн.

Головне управління Пенсійного Фонду України в Запорізькій області