Обласний конкурс фольклорних колективів "Запорізька спадщина"

Дата: 01.12.2021 17:46

Вітаємо народний фольклорний колектив «Джерело» комунального закладу «Інформаційно-просвітницький центр культури і дозвілля» Водянської сільської ради Василівського району, керівник Любов Мироненко за зайняте 1 місце  в обласному конкурсі фольклорних колективів «Запорізька спадщина» в номінації «Місцевий пісенний фольклор»

30 листопада 2021 рокуз метою збереження, розвитку та популяризації традиційного фольклору Запорізького краю відбувся обласний конкурс фольклорних колективів «Запорізька спадщина» у дистанційному форматі. Організаторами заходу виступили Департамент культури та інформаційної політики Запорізької обласної державної адміністрації та комунальна установа «Обласний методичний центр культури і мистецтва» Запорізької обласної ради.

У конкурсній програмі взяли участь 16 фольклорних колективів у 4 номінаціях.

Виступи конкурсантів оцінювало високопрофесійне журі на чолі із заслуженим діячем мистецтв України, кандидатом педагогічних наук, доцентом кафедри акторської майстерності Запорізького національного університету Лілією ГРИНЬ. Особливу увагу члени журі приділяли автентичності, новизні маловідомого репертуару, майстерності виконання, сценічній культурі та відповідності сценічному костюму, оригінальності музичного супроводу, а також цілісності сценічного втілення обрядового дійства.

За рішенням журі у кожній номінації визначено переможців:

Номінація «Фольклорно-обрядове дійство» - учасники віком від 18 років включно:

І місце -Народний аматорський фольклорний ансамбль «Веснянка»Данилоіванівського СБК Новенської сільської ради Мелітопольського району, керівник Тетяна Сергеєва, концертмейстер Павло Довжик.

І місце - Народний фольклорний аматорський колектив «Водограй» Балківського сільського клубу Малобілозерської сільської ради Василівського району, керівник Наталія Дон.

ІІ місце - Народний фольклорний болгарський колектив «Къдънки»Миколаївського сільського клубу Нововасилівської селищної ради Мелітопольського району, керівник Валентина Топузлієва.

ІІ місце - Фольклорна студія «Світанок» Міського палацу культури ім. Т.Г. Шевченка виконавчого комітету Бердянської міської ради, керівник Тетяна Петренко.

Номінація «Місцевий пісенний фольклор» - учасники віком від 18 років включно:

І місце - Народний фольклорний колектив «Надвечір`я» комунального закладу «Кам’янсько-Дніпровський міський будинок культури» Кам’янсько-Дніпровської міської ради Василівського району, керівник Ганна Трошина.

І місце -Народний фольклорний колектив «Джерело»комунального закладу» Інформаційно-просвітницький центркультури і дозвілля» Водянської сільської ради Василівського району, керівник Любов Мироненко.

ІІ місце - Народний фольклорний ансамбль «Горлиця»філія «Мар`янівський сільський будинок культури» комунального закладу «Центр культури та дозвілля» Більмацької селищної ради Пологівського району, керівник Людмила Каналош.

ІІІ місце - Фольклорний ансамбль «Гусарочка»філія «Гусарківський сільський будинок культури» комунального закладу «Центр культури та дозвілля» Більмацької селищної ради Пологівського район, керівник Олександр Шиян.

ІІІ місце - Народний фольклорний ансамбль «Веселка»Токмацький міський будинок культури Токмацької міської ради, керівник Людмила Макаренко.

Спецдиплом - Український народний ансамбль бандуристів «Джерела» Палац культури ім. Т.Г Шевченка Управління культури та молоді Мелітопольської міської ради, керівник Зінаїда Кривошей.

Номінація «Місцевий пісенний фольклор у сучасній обробці» - учасники віком від 18 років включно

ІІІ місце - Фольклорний ансамбль ветеранів «Цілюще джерело» комунального закладу «Центр культури та дозвілля» Більмацької селищної ради, Пологівського району, України Галина Панасевич.

Номінація «Місцевий пісенний фольклор» - учасники віком до 17 років включно

Спецдиплом - Студентський вокально-фольклорний ансамбль «Візерунок»комунального закладу «Мелітопольський фаховий коледж культури і мистецтв» Запорізької обласної ради, керівник Сергєєва Тетяна, концертмейстер Довжик Павло, хореограф Людмила Черкес.

Вітаємо переможців і учасників конкурсу! Бажаємо всім учасникам нових творчих злетів і натхнення!