Безвісти зниклі нарешті знайшлися: у Заповітному урочисто відкрили меморіал 32 героям Другої світової війни

Дата: 06.10.2021 16:03

У селі Заповітне Василівського району вчора, 5 жовтня, відбулося урочисте відкриття пам’ятного знаку та меморіалу воїнам, які загинули на території Кам’янсько-Дніпровського району, захищаючи свою рідну землю від німецько-фашистських загарбників.

Як повідомляє пресслужба Енергодарської міської ради, 32 воїна, які багато років вважалися зниклими безвісти, нарешті повернули свої імена – їхні прізвища викарбували на нещодавно встановленому меморіалі.

У Заповітному урочисто відкрили меморіал 32 героям Другої світової війни: безвісти зниклі нарешті знайшлися.

Свій великий внесок у цю благородну справу зробив енергодарський краєзнавець Володимир Марченко, який є командиром військово-пошукового загону «Нікопольський плацдарм». Для Володимира Тарасовича пошук загиблих героїв ­став справою життя – він займається цим вже понад 50 років. Завдяки зусиллям Володимира Марченка вже встановлені імена та поховані майже 100 солдат та офіцерів.

На відкриття меморіалу з’їхалося чимало людей з різних населених пунктів нашого регіону.

Володимир Тарасович також розповів, що у часи війни, особливо в 1943-1944 роках, у запеклих боях за південну частину Нікопольського плацдарму протяжністю по фронту 120 км, а вглиб – 40 км, взяли участь не тільки основні військові частини та підрозділи, але й велика кількість штрафних рот та загороджувальних загонів. Тому найскладніший пошук загиблих воїнів саме в цій частині, адже втрати штрафних рот були величезними і навіть не відображалися у документах.

Спільно з Володимиром Марченком пошуками героїв війни займаються ще 12 його однодумців. Бо, окрім розкопок, великий сегмент діяльності полягає у тривалій роботі з військовими архівами.

На святі Володимир Тарасович висловив щиру вдячність за надання матеріальної допомоги для виготовлення пам’ятників загиблим воїнам трудовому колективу і профспілці ВП «Атоменергомаш». Окрему подяку за багаторічну підтримку військово-пошукового загону «Нікопольській плацдарм» отримали заступники міського голови Енергодара Іван Самойдюк та Сергій Холод. Також слова вдячності за велику допомогу і сприяння у проведенні пошукових робіт отримав директор ПАТ «Племзавод «Степной» Анатолій Волков.

МедіаЦентр Енергодар