Рейтинг 20 кращих громад Запорізької області станом на 01.07.2021 р.

Дата: 11.09.2021 16:19

Фонд «Регіональний центр економічних досліджень та підтримки бізнесу» представляє триста кращих малих та середніх України громад (до 150 тис. мешканців) станом на 01.07.2021 відповідно до «Всеукраїнського рейтингу інституційної спроможності та сталого розвитку громад».

На чисельні прохання та за погодженням Ради Фонду, кількість громад, які публікуються, збільшена на сто одиниць.

Рейтинг обраховується кожні 6 місяців, станом на 01 січня та 01 липня кожного року.

Для обрахунку кількості населення громад використовується офіційний сайт https://decentralization.gov.ua/. Якщо кількість населення не відповідає дійсності, просимо Вас направити нам уточнену інформацію з посиланням на джерело.

Для обрахунку фінансових показників використовується офіційний сайт https://openbudget.gov.ua/. Для обрахунку всіх інших показників використовуються відкриті джерела та інформація з анкет, які проходять перевірку.

Загалом по Україні оцінено 1415 громад.

Критеріальні показники, які беруться до уваги при оцінці інституційної спроможності і сталого розвитку малих та середніх громад України:

1. Відсутність/наявність корупційних скандалів в муніципалітеті за останні 2 роки.

2. Наявність конкретних дій у співпраці з іншими громадами (яких).

3. Готовність муніципалітету працювати над підвищенням рейтингу (наявність фідбеку, заповнення анкет, тощо).

4. Політична активність голови громади в сфері сталого розвитку.

5. Активність громади протягом сталого часу (понад 5 років).

6. Наявність/відсутність амбіційних планів муніципалітету та їхня підтримка громадянським суспільством (проведення громадських слухань, круглих столів, напрацювання дорожніх карт, тощо).

7. Приєднання до ініціативи ЄС «Угода мерів».

8. Існування прийнятого громадою ПДСЕРК.

9. Здійснення моніторингу ПДСЕРК.

10. Доступність ПДСЕРК на сайті громади для аналізу громадою.

11. Наявність впроваджених модернізаційних інфраструктурних проектів в сфері ЖКГ (яких).

12. Участь громади в міжнародних проектах фінансової підтримки (яких саме).

13. Участь громади в міжнародних проектах технічної підтримки (яких саме).

14. Наявність у громади міжнародних запозичень (яких).

15. Громадський бюджет.

16. Наявність програми «Відкрите місто».

17. Наявність програми «Розумне місто».

18. Наявність програми «Безпечне місто».

19. Інвестиційний паспорт громади (від 2019 р.).

20. Мапа інвестиційних пропозицій.

21. Проморолики громади.

22. Наявність ЕСКО контрактів.

23. Наявність структури енергоменеджменту.

24. Наявність громадських проектів рівня країни (форуми, фестивалі, конференції, тощо).

25. Офіційно призначена календарна дата Дня Енергії в громаді (чи проводиться в реальності).

26. Спільні проекти з іншими громадами (які саме).

27. Креативні ініціативи муніципалітету 2018-2020 рр. (які саме).

28. Наявність бренду громади.

29. Якість промоції муніципалітету.

30. Наявність та якість сайту громади (інформативність, доступність пошуку, креативність, тощо).

31. Співпраця з бізнесом, проекти державно-приватного партнерства.

32. Наявність та якість стратегій розвитку.

33. Наявність на територіях громади вітропарків та їхня потужність.

34. Наявність на територіях громади сонячних станцій та їхня потужність.

35. Власний річний рівень доходів громади.

36. Загальний річний рівень доходів громади.

37. Регулярність громадських слухань щодо розвитку громади.

38. Населення громади.

Також, від цього року оцінюються:

39. Наявність сторінки «Енергозбереження» на сайті громади та її якісне наповнення.

40. Наявність інформації про діяльність громади на порталах відкритих даних (реєстри договорів КП, звітність виконкому, пропозиції бізнес стартапів, тощо).

Ми готові розглядати додаткові критерії оцінювання за Вашими пропозиціями.

Оцінювання не враховує суб'єктивні думки тих чи інших мешканців, їхнє ставлення до керівництва своїх та сусідніх громад.

В оцінюванні ми намагаємося охопити таку тематику: політична воля громади до покращення власного стану громади, енергобезпека, глобальний відеомоніторинг, відкритість влади, адаптація до змін клімату, промоція громади на національному та міжнародному рівні, стратегічне планування і його результати, можливість участі у кооперації влада-бізнес-громада, можливість громадського впливу на проекти сталого розвитку, успішна реалізація проектів модернізації громади.

Для підвищення рівня повноти інформації, що використовується при визначенні рейтингу, муніципальні служби, які відповідають за покращення іміджу та інвестиційної привабливості громад, можуть надати інформацію, яка в подальшому вплине на покращення рейтингу Вашої громади. На запит громади ми надаємо анкету для опитування. Оцінювання не враховує соціальні проекти, благоустрій, вивіз ТПВ, спортивні досягнення, стан охорони здоров'я та освіти, рівень депутатської освіти, стан дорожнього покриття, інформацію "так" без посилання на джерело для перевірки. Всі відповіді в опитуванні повинні містити посилання на перевірку.

По Україні Водянська ОТГ посіла 210 місце.