Запорізька обласна державна адміністрація та Запорізька обласна рада відреагували на звернення депутатів Водянської сільської ради щодо ліквідації підтоплення села Водяне.

Дата: 20.08.2021 21:31

На сьогоднішній день на захисних масивах Каховського водосховища на території  села Водяне  ситуація  з   гідрологічного  стану  погіршилась. Підняття рівня Каховського водосховища, неналежна робота  протифільтраційної завіси,  значно збільшуються площі підтоплення,  виникає  загроза руйнування житлових споруд громадян мешканців села,  та  загроза   спалаху інфекцій та інвазійних захворювань, виникнення техногенної катастрофи.

На чисельні скарги мешканців села Водяне, щодо постійного із року в рік погіршення гідрологічного  стану території села, а саме підтоплення ґрунтовими водами будинків мешканців, Запорізька обласна державна адміністрація у 2018 році  ініціювала  заходи  щодо  розробки проекту захисту села Водяне від підтоплення. Проектно-вишукувальний інститут «Запоріжжядніпроводхоз» на замовлення  Водянської  сільської ради  розробив  проект «Реконструкція гідротехнічних споруд для захисту від підтоплення с. Водяне Кам’янсько-Дніпровського району Запорізької області»  та отримав  позитивний  висновок  Держбудекспертизи в Запорізькій області. Загальна кошторисна вартість будівництва у поточних цінах  станом на  05.12.2018 року  становила 14 999 743 грн., тривалість будівництва 12  місяців.

Після оголошення тендеру Департаментом капітального будівництва облдержадміністрації на виконання будівельних робіт був визначений переможець  ТОВ «Укртехбуд».  У вересні 2019 року були розпочаті роботи по реалізації даного проекту за кошти екологічного фонду обласного бюджету. В ході будівництва  в 2019 роцы було  введено в роботу лише  9 з 37 ерліфтних свердловин.

В  2020 році  у зв? язку із відсутністю видатків  затверджених в бюджеті  Запорізької області  на зазначений  проект, роботи  не виконувались.

В  2021 році за зверненням депутатів Водянської  сільської ради Запорізькою обласною радою  було затверджено  зміни  до регіональної Програми будівництва, реконструкції, модернізації об’єктів  інфраструктури, соціально-культурного та екологічного призначення по Запорізькій області, що відновлення плану  фінансування   проекту   «Реконструкція гідротехнічних споруд для захисту від підтоплення с. Водяне Кам’янсько-Дніпровського району Запорізької області». Заплановано  видатки за рахунок коштів екологічного фонду обласного бюджету  в сумі 6503000 грн.

19 серпня поточного року в селі Водяне під головуванням депутата обласної  ради  Ігоря  Чумаченка  пройшло  виїзне засідання  комісії  обласної  ради з питань екології, охорони надр та раціонального природокористування,   в роботі  комісії  прийняли участь перший заступник голови Запорізької обласної  адміністрації  Володимир Шустов, в.о. директора департаменту захисту довкілля   Сергій Карпій,  начальник  Нікополького управління  захисних  масивів  Дніпровських  водосховищ  Віталій  Гаврилок, представник підрядної організації  ТОВ «Укртехбуд».

Основним  питанням роботи комісії було ознайомлення на місці із фактичним станом підтоплення  та  перевірка  роботи підрядної організації по  виконанню  проекту    «Реконструкція гідротехнічних споруд для захисту від підтоплення с. Водяне Кам’янсько-Дніпровського району Запорізької області»,  з? ясування  причин  затримки  виконання робіт.

Після опрацювання питання заслухавши звіти відповідальних  за реалізацію проекту осіб,  комісією  прийнято   протокольне  рішення.

Представник  підрядної  організації   ТОВ «Укртехбуд» за гарантував, що до кінця поточного року буде  пробурено  та введено в експлуатацію ще 16 ерліфтних свердловин. На сьогодні  роботи  по бурінню свердловин розпочаті.

Враховуючи  те, що в 2019 році  було пробурено  9 свердловин  до кінця 2021 року планується буріння ще  16 свердловин  це повинно  суттєво знизити  площі  підтоплення  території  села Водяне.

На 2022 рік залишиться буріння 12 свердловин.