Водянська громада
Запорізька область, Василівський район

І ПРИЙДУТЬ ДІТИ-НА УСЕ ЖИТТЯ!!!

Дата: 05.06.2021 21:02
Кількість переглядів: 779

Немає жахливішої роботи,ніж учительська,

Нема виснажливішої роботи від учительської,

Де серце рветься в клекоті і чаді.

Але нема щасливішої долі,

Коли Людина зТвоїх рук,Учителю,

Іде у світ-на краплю світ людніє

                     І.Ф. Драч , «Дума про вчителя»

У ці напрочуд красиві й теплі дні, коли літо причаїлося на порозі і щодня відкриваються все нові й нові його дива, відзначає свій ювілейний День народження чудова людина, невсипуща трудівниця на педагогічній ниві, вчитель вищої категорії,       "Отличник просвещения   СССР", вчитель-методист іноземної мови, відмінник народної освіти України

Подухайло Феодосія Іванівна.

   Летять з дерев пелюстки, наче сніг,

Серпанком білим стеляться до ніг...

Рожеві-з персика і ніжно-білі з вишні...

Це так уже заведено Всевишнім:

Все, що красиве, з вітром відліта...

Летять, немов пелюсточки літа.

80 літ , як 80 яскравих пелюсток,  лишилися у минулому...

Народилася Феодосія Іванівна 5  червня 1941 року у селянській сім‘ї. Раннє дитинство її було обпалене війною.  Боже Провидіння зберегло життя цій дівчинці, якій судилося стати  талановитою вчителькою та справити благодатний вплив не на одну долю .

Закінчивши в 1965 році з відзнакою Запорізький державний педагогічний інститут, вона одержала спеціальність учителя німецької мови та української мови і літератури.

Мала переважне право бути трудовлаштованою у кращих містах області- Запоріжжі, Приморську, Маріуполі, Ботево,   та молода вчителька повернулася в рідне село Водяне, у рідну школу, де навчалася. Вона стала  першим дипломованим спеціалістом з іноземної мови в селі Водяному.

    З великим ентузіазмом і любов‘ю взялася до важкої та відповідальної справи навчання учнів німецької мови.

   Тут , у Водянській ЗОШ  |-||| ступенів  номер 1 імені Ф.О. Окатенка , Подухайло Феодосія Іванівна працювала    понад 30 років аж до виходу на заслужений відпочинок.

Життя вчительки-це натхненний приклад високої трудової честі та професіоналізму.

   За багаторічну  сумлінну працю, вагомий внесок у виховання підростаючого покоління вона була занесена на Дошку пошани району.

  Завжди енергійна, з почуттям гумору, вона обрала своїм життєвим кредо активне діяння, горіння.Як писав поет В.А.Симоненко:

  Щоб не сказали про вас грядущі:

   -Їх на землі не було...

   На кожному уроці Феодосія Іванівна була як невтомний диригент-віртуоз: встигала навчити нової лексики і правильної вимови,  подавала ази граматики німецької мови  і ...заохочувала, заохочувала, заохочувала!

Так підтримувати й хвалити учня, як це робила вона,  не всі вміли. Це була її мова любові до дітей-слова захоплення хай навіть маленькою  дитячою перемогою. Це вселяло віру в свої сили і , здавалося, у тебе виростали  крила...

Щоб зацікавити, захопити учнів іноземною мовою, вивчала з дітьми пісні, вірші, навчала танців,ставила п‘єси німецькою мовою, проводила  тематичні вечори.

   Глибоко залюблена у свою професію, вона й у дітях пробуджувала палку жагу до знань, не втомлювалася наголошувати на престижності навчання і самовдосконалення, розкривала учням нові горизонти й можливості.

   Учителька кожного уроку вболівала за результат, досягнення поставленої мети. Працювала додатково з обдарованими дітьми в позаурочний час, готуючи їх до участі в олімпіадах.

І успіх не забарився: діти ставали переможцями не тільки районних, а й обласних олімпіад з німецької мови. А коли  було запроваджено республіканську олімпіаду з іноземної мови , то й на такому рівні її дочка Подухайло Лілія  виборола друге місце!

  Колеги  вчительки жартували про учнів Феодосії Іванівни :  приїхали, взяли участь,  перемогли!

    Учні Подухайло Ф.І.  безперешкодно, з першої спроби, без репетиторів вступали до вищих навчальних закладів України(Київ, Запоріжжя, Дніпро,Донецьк,Харків, Мелітополь), Молдови(Бєльци), Росії(Москва).Багато з них закінчили вищий навчальний заклад з відзнакою.

  Тільки факультет іноземних мов закінчив 31 вихованець Подухайло Ф.І.

Лимаренко Вікторія Іванівна успішно працює нині в посольстві Австрії в Києві , Венжега Наталія  Василівна( нині покійна) працювала журналісткою в Баварії( Німеччина).Багато випускників вчительки нині працюють учителями іноземної мови  у  нашому районі .

   Подухайло Ф.І. багато років вела школу передового педагогічного досвіду , на її уроки без попередження  могли будь-коли завітати колеги з району, які  зацікавилися її методикою.

    Як палка патріотка ,вчителька у спілкуванні ніколи не послуговувалася жалюгідним суржиком.

   Має й зараз бездоганну каліграфію і , без перебільшення, належить до когорти « краснописців» вчительства, що зараз , на жаль, є великою рідкістю...

    Феодосія Іванівна була постійно класним керівником і дала путівку в життя трьом випускам  старшокласників.

Дивуєшся: як вона все встигала? Де брала сили на кожен день?

   Неоціненною підтримкою в житті був її вірний супутник-чоловік Подухайло Петро Семенович, у парі з яким вони створили здорову, дружну і дбайливу сім’ю,виховали двох чудових дочок, дали обом вищу медичну освіту.

Старша донька Лілія Петрівна продовжила свою медичну освіту і закінчила ординатуру Московського державного університету ім.  П. Лумумби. Вона - лікар терапевт  ревматолог живе і працює в Росії. Молодша дочка  -Ольга Петрівна Калініченко-лікар невролог  вищої категорії Кам‘янсько-Дніпровської МЛ.

     Після виходу на пенсію подружжя Подухайло допомагало дочкам ростити внуків.Старший  із них-Михайло  - закінчив Московський державний інститут міжнародних відносин і нині успішно і наполегливо працює.

Дві внучки - Марія і Софія- цього року випускниці, вчаться на « відміннно», теж незмінно і успішно беруть участь в олімпіадах.

 Життя , на жаль , гаптує не тільки червоними нитками...

    Втрата чоловіка три роки тому  гірко надломила душевні сили Феодосії Іванівни і ятритиме серце довіку. Подружжя Подухайло - то дві незглибимо щедрі душі, добрі та безкорисливі...

    Нині  Феодосія Іванівна альтруїстично допомагає дочкам і внукам .      

    Настане день, обтяжений плодами.

Не страшно їм ні слави, ні хули.

Мої суцвіття, биті холодами,

Ви добру зав‘язь все-таки дали.

І то нічого, що чигали круки, що промайнуло так багато літ...

З такого болю і з такої муки

Душа не створить бутафорський плід...

    Л.В. Костенко.

Так, Ваш ужинок, дорога Феодосіє Іванівно, справді незрівнянний та вражаюче багатий!

 Тож нехай воздасться Вам, дорога моя вчителько,  з усіх Господніх земних і небесних джерел!

Щиро вітаємо  Вас зі славним ювілеєм та зичимо ще довгих весен, міцного здоров‘я та життєстійкості!

Ваші роки -то гори невтомної праці на благо наших дітей, нашої України.

Цілую Ваші стомлені долоні, цілую Ваші посивілі скроні!

З роси і води Вам, дорога ювілярко!

Многії, многії літа!

Т. Ю.  Петренко, вчителька -пенсіонерка.

Фото без описуФото без описуФото без опису


Коментарі:

Ваш коментар може бути першим :)

Додати коментар


« повернутися

Коментування статті/новини

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь