Дата: 09.03.2021 20:39

Запорізькі фінансові установи сплатили вісім мільйонів гривень податку з депозитів

За два місяці від оподаткування процентів з депозитів у банківських та інших фінансових установах регіону до державного бюджету надійшло 8 мільйонів гривень. Як повідомив начальник Головного управління ДПС у Запорізькій області Роман Афонов, лише у лютому до скарбниці сплачено майже чотири мільйони гривень.

Переважну частину платежу з початку року забезпечили фінансові установи обласного центру.

Нагадаємо, платниками ПДФО у вигляді процентів, ставка якого складає 18 відсотків, є банківські установи, кредитні спілки та інші фінансові організації. Відповідно до ст. 170.4. Податкового кодексу України інформація про суми банківського рахунку або ощадного сертифіката чи вкладу члена кредитної спілки, нараховані проценти, а також відомості про вкладників не подаються до контролюючого органу і залишаються конфіденційними.

Проценти на поточний або депозитний банківський рахунок належать до пасивних доходів. Крім того, до таких прибутків відносяться проценти на вклад у кредитних спілках, процентні або дисконтні доходи, плата (відсотки), що розподіляється відповідно до пайових членських внесків членів кредитної спілки, доходи за іпотечними цінними паперами, а також роялті, дивіденди, страхові виплати, відшкодування тощо.

Підписуйтесь на офіційну сторінку ДПС у Facebook: https://www.facebook.com/TaxUkraine/.

Головне управління ДПС у Запорізькій області

Податковий чат-бот досі не у вашому смартфоні?

Рекомендуємо оцінити новий рівень сервісу для платників.

Адже InfoTAX швидко і зручно надасть інформацію про:

- стан розрахунків з бюджетом,

- реєстраційні та облікові дані,

а також повідомить про результати обробки документів та нагадає про необхідність подання звітності та сплати податків.

Прямо зараз встановіть податкового помічника собі на смартфон в декілька кліків – наберіть у пошуку Viber або Telegram: InfoTAX.