До 150-річчя від дня народження Лесі Українки

Дата: 26.02.2021 20:29

«Ні! Я жива, я буду вічно жити,

Я в серці маю те, що не вмирає...»

150 років тому у Новограді-Волинському – 25 лютого (13-го за старим стилем) 1871 року – у шляхетній і освіченій родині Олени і Петра Косачів народилася дівчинка. Її назвали Ларисою, але вона візьме псевдонім «?Леся Українка» і стане одним із стовпів української культури. Її ім'я знають у всьому світі. Жінка, в серці якої поєдналися величезна мужність і геніальність, пристрасна любов до свого народу та рідного краю, ніжність і терпіння. Леся гуртує нас своїм патріотизмом, вражає величною силою духа і непереможною любов'ю до життя. Мужня і тендітна водночас, Леся Українка надихає кожного свідомого українця! Батько Лесі (Лариси Косач) був правником, дійсним статським радником, маршалком Ковельського повіту. Мати (у дівоцтві Драгоманова) – відома письменниця і громадська діячка, яка взяла собі псевдонім – «?Олена Пчілка». Її брат, дядько Лесі Українки, Михайло Драгоманов – видатний український історик, філософ, дослідник мови, фольклорист, прихильник ідеї «європеїзму» України.

Учні 6-А, 8-Б та 10-А класів разом з вчителем української мови та літератури Рябоконь Світланою Іванівною провели виховний захід «В дитячому крузі», який присвячений   до 150-річчя від дня народження Лесі Українки. Учні розповіли про поетесу та її творчий шлях, декламували вірші,  переглянули цікаве відео, ознайомилися з виставкою її творів. Також був проведений конкурс рефератів, присвячених творчій спадщині поетеси.