Семінар «Надання долікарської допомоги»

Дата: 25.02.2021 20:03

25 лютого 2021 року на базі Комунального закладу «Водянська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №2» Водянської сільської ради Кам’янсько-Дніпровського району Запорізької області було проведено навчально-методичний семінар - «Надання долікарської допомоги» серед заступників директорів з навчально-виховної роботи, медичних сестер шкіл та дитячого садочка Водянської сільської ради. Керівником семінару з науково-методичної роботи КЗ «Водянська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №2» є - Зубко Валерій Григорович. До семінару було залучено методиста з охорони праці та БЖД методичного відділу Комунального закладу «Запорізький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти» Запорізької обласної ради Тараненка Віктора Васильовича та Васильченко Яну Андріївну – інструктора-викладача Всеукраїнської ради реанімації.

Під час зустрічі були обговорені найактуальніші на сьогоднішній день питання щодо надання першої медичної допомоги. Зокрема, в першій теоретичній частині програми були розглянуті слідуючі питання:

1. Перша долікарська допомога. Огляд місця події, обстеження постраждалого. Принципи надання домедичної допомоги. Алгоритм дій.
  2. Медикаменти і засоби для надання першої долікарської допомоги.
  3. Принципи проведення серцево-легеневої реанімації.
  4. Домедична допомога при порушенні прохідності дихальних шляхів, підозрі на інсульт та інфаркт..
  5. Перша допомога при кровотечах та ушкодженнях м’яких тканин..
  6. Аптечка швидкої допомоги.

Друга частина семінару складалась з демонстрації та практичного заняття по наданню першої медичної допомоги. Так, розподілені на групи учасники семінару мали можливість власноруч потренуватись на представлених манекенах та отримати практичний досвід із консультаціями фахівців.

У ході семінару учасники розвинули навички надання долікарської допомоги при порушенні прохідності дихальних шляхів, підозрі на інсульт та інфаркт, кровотечах та ушкодженнях м’яких тканин, та здобули знання про принципи проведення серцево-легеневої реанімації. Вміння зробити штучне дихання, перебинтувати рану, зупинити кровотечу можуть бути корисними у повсякденному житті. Нерідко трапляються випадки, коли пересічним громадянинам доводиться надавати першу медичну допомогу до приїзду “швидкої допомоги”.

Наприкінці занять пролунало чимало запитань та уточнень з приведенням життєвих ситуацій, у прикладах. І на всіх них присутні в аудиторії отримали більш ніж вичерпну відповідь. Учасники семінару дійшли висновку, що слід негайно поділитись отриманими знаннями зі співробітниками, аби обізнаних осіб здатних надати першу допомогу ставало як змога більше!

Вважаємо, що проведення семінарів з даної тематики є доцільним і корисним, так як отримані навички та знання можуть стати в нагоді як в освітньому процесі так і побуті.