Була у їхньому житті війна

Дата: 15.02.2021 20:23

Афганістан… Синонім справжнього людського лиха, справжнього пекла. Афганська війна безжально перекреслила тисячі молодих життів, понівечила долі.

15 лютого 2021 року минає 32 роки з дня виведення військ з Афганістану. Уже більше трьох десятиліть  в ці пам’ятні лютневі дні вшановують  пам’ять кожного зі своїх земляків, воїнів не своєї війни, які не повернулися додому.

Війна тривала понад 9 років, через горнило якої пройшло більше 160 тис. українців. З них 2 378 загинули, в тому числі 60 вважаються зниклими безвісти або тими, що потрапили в полон.

Поранення отримали більше 8 000 українців, з них 4 687 повернулися додому інвалідами. Із 72 осіб, удостоєних за роки «афганської» війни звання Герой Радянського Союзу, є 11 українців.

Афганська кампанія залишила невиліковну рану у серцях тих, хто брав участь у бойових діях, хто втратив друзів, синів чи батьків. Війна у тій далекій країні принесла горе не в одну родину.

Щоб зрозуміти весь трагізм афганського лиха і пам’ятати, що і серед нас живуть люди, які, ще зовсім юними, стали свідками й учасниками воєнних подій; та віддати шану усім тим, хто з честю та гідністю виконав свій військовий обов’язок, у Водянській об’єднаній територіальній громаді проведено відповідні заходи.

15 лютого 2021 року з нагоди відзначення Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав та 32-ої річниці виведення військ з Афганістану у КЗ «Дніпровська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 2» Водянської сільської ради відбулася лінійка-пам’яті  «Цей вічний біль – Афганістан» під час якої учні декламували вірші присвячені воїнам-афганцям, згадуючи всі ті страшні події і возвеличуючи їх подвиг. Слухаючи пісні та переглядаючи відео про афганську війну у всіх присутніх на очі навернулися сльози. Хвилиною мовчання було вшановано пам'ять за загиблими героями.

Об 11 годині відбулося покладання квітів до стели воїна-афганця Сергія Пишньова, який трагічно загинув, виконуючи свій бойовий обов’язок у далекому Афганістані. Біля стели учні нашої школи зустрілися з воїнами-інтернаціоналістами та вручили їм виготовлені власними руками червоні троянди, вшановуючи та возвеличуючи їх подвиг.

Традиційно сільські заходи, приурочені цьому дню, розпочалися урочистою ходою до  пам’ятника воїнам-афганцям в с. Заповітне, де відбулася церемонія покладання квітів та всі присутні хвилиною мовчання вшанували пам’ять полеглих у Афганській війні.

Учні КЗ «Нововодянська ЗОШ»  вшанували пам’ять земляка  воїна-афганця Цимбалюка Олександра, а у  шкільному  бойової слави  оформлено тематичну виставку «Афган – болить в моїй душі», де представлені фотографії, художня література, статті з газет.

Шановні воїни-інтернаціоналісти! Ми низько схиляємося перед вашим подвигом. Ви є гарним прикладом для молодого покоління, як треба воювати та любити свою землю. Дякуємо за вашу небайдужість, активну участь у процесах, які сьогодні відбуваються в нашій державі. Зичимо вам миру, добра  та  здоров’я.