Патронат, швидка сімейна допомога.
1. Що таке патронат?
Патронат над дитиною (сімейний патронат) – це комплексна послуга, яка передбачає тимчасовий догляд, виховання та реабілітацію дитини в сім’ї патронатного вихователя у період подолання дитиною, її батьками складних життєвих обставин та/або у період прийняття рішення щодо подальшої долі дитини (усиновлення, влаштування до прийомної сім’ї, ДБСТ, під опіку тощо).
Офіційне визначення послуги закріплене ст. 252-256 Сімейного кодексу України
2. Як довго дитина може перебувати під патронатом?
Термін перебування дитини під патронатом визначається її індивідуальними потребами та залежить від складності життєвих обставин, які спричинили її влаштування, але не має перевищувати 3 місяці.
Практика показує, що в окремих випадках є потреба в подовженні термінів, але такі дії виключно за рішенням органу опіки та піклування після перегляду справи дитини та її батьків, при цьому мають бути враховані психологічні особливості розвитку дитини та її думка, якщо вона досягла відповідного віку.
Загальний термін перебування дитини в патронаті не повинен перевищувати 6 місяців.
3. Яким чином фінансується послуга патронату над дитиною?
За надання послуги патронатний вихователь щомісяця отримує:
- грошове забезпечення в розмірі 5-ти прожиткових мінімумів для працездатних осіб;
при влаштуванні 2-х і більше дітей, віком до 1 року, неповнолітньої вагітної, дитини з ВІЛ, грошове забезпечення збільшується на 10% за кожну дитину та категорію, але сумарно не перевищує 50%; - соціальну допомогу на утримання та виховання дитини в розмірі 2-х прожиткових мінімумів відповідно до віку дитини;
- сплату єдиного внеску за загальнообов’язкове державне соціальне страхування за патронатного вихователя.
Фінансування послуги патронату над дитиною у 2017 – 2018рр. забезпечується за рахунок субвенції державного бюджету місцевим бюджетам.
Економічний ефект запровадження послуги патронату досягається за рахунок інтенсивності роботи з вирішення проблем дитини та її сім’ї, використання міждисциплінарного підходу та технології ведення випадку, що дозволяє прискорити процес вироблення оптимальних рішень та їх прийняття з врахуванням найкращих інтересів дитини.
Як результат – загальні витрати на надання послуг одній дитині в сім’ї патронатного вихователя в 2 рази менші ніж в ЦСПРД, і в 2,2 менше, ніж в будинку дитини.
ХТО ЗАЦІКАВИВСЯ ПАТРОНАТОМ, ЗВЕРТАЙТЕСЯ ДЛЯ БІЛЬШ ДЕТАЛЬНОГО РОЗ’ЯСНЕННЯ до відділу у справах сім'ї, дітей та молоді виконавчого комітету Водянської сільської ради об’єднаної на 2 поверх , тел. 5-11-40, 0951748930.