«ЗАБУТТЮ НЕ ПІДЛЯГАЄ. ДО 87 -РІЧНИЦІ ГОЛОДОМОРУ 1932-1933 РР. В УКРАЇНІ».

Дата: 29.11.2020 18:35

Щорічно у четверту суботу листопада в Україні  проходять жалобні заходи, приурочені вшануванню пам’яті жертв Голодомору 1932-33 років. Ці жахливі сторінки в історії українського народу відгукуються болем та щемом у душі кожного небайдужого до подій того часу.

Тож, 28 листопада, біля пам'ятного знака жертвам Голодомору в с. Нововодяне відбувся мітинг-реквієм. Вшанувати пам'ять мільйонів співвітчизників, які стали жертвами тяжкої трагедії в історії українського народу, прийшли староста Нововодянського старостинського округу Водянської сільської ради  Андрій Синоренко, представники   установ, організацій. До пам’ятника жертвам голодомору було покладено квіти та колоски. Учасники мітингу-реквієм приєдналися до загальноукраїнської хвилини мовчання, схиливши голови біля пам’ятника загиблим.

Цього ж дня,староста Дніпровського старостинського округу Людмила Моловічко та в.о. директора ІПЦКіД Ірина Половкова  разом з представниками організацій  приєдналася до вшанування пам’яті мільйонів загиблих співвітчизників, провели мітинг-реквієм, жалобні заходи. Покладеними квітами до хрестів, пам’ятних знаків жертвам голодоморів, пом’янули своїх рідних, близьких…Бо ж практично немає таких сімей, які б не постраждали від голоду 1932-1933 років.

У відділі освіти, молоді та спорту Водянської сільської ради оформлено виставку-інсталяцію присвячену цій даті «Ви забули... А ми знаємо і пам’ятаємо. Приєднуйся до нас! Голодомор 1932-1933 років», на якій представлені документи та матеріали, які розкривають перебіг, причини та наслідки трагедії Голодомору для українського народу.

28 листопада 2020 року у с. Заповітне Заповітненського старостинського округу Водянської сільської ради також відбулися жалобні заходи з нагоди Дня пам’яті жертв Голодомору в Україні «Запали свічку Пам’яті» за участі керівництва старостинського округу, представників трудових колективів та громадськості.

Голодомор 1932-1933 років в Україні забрав життя кожного 5-го українця. Це була страшна трагедія для українського народу, трагедія «штучно» влаштована з метою знищення будь-яких проявів державності. Голодомор став тією ціною, яку український народ заплатив за прагнення до свободи. Україна і світ вшановують пам'ять про Голодомор та інші великі трагедії народів як данину непростому минулому та запоруку недопущення подібних явищ у майбутньому. Наш святий обов’язок – об’єднати зусилля і зробити все можливе, щоб ці трагічні сторінки історії ніколи не повторились або були забутими.