Про перерахунок пенсій з 1 вересня 2020 року.

Дата: 24.09.2020 14:34

Про перерахунок пенсій з 1 вересня 2020 року.

Відповідно до ч.2 ст.28 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», з 1 січня 2018 року для осіб, які досягли віку 65 років, мінімальний розмір пенсії за віком за наявності у чоловіків 35 років, а у жінок 30 років страхового стажу встановлюється в розмірі 40 відсотків мінімальної заробітної плати, визначеної законом про Державний бюджет України на відповідний рік, але не менше прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, визначеного законом.

Закону України «Про Державний бюджет України на 2020 рік» мінімальна заробітна плата з 01.01.2020 визначена в розмірі 4723 грн., відповідно мінімальний розмір пенсії 65 річним пенсіонерам за наявності 35(30) років страхового стажу становив 1889,20 грн.

Відповідно до Закону України 822-IX «Про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2020 рік» з 1 вересня 2020 року визначений показник мінімальної заробітної плати змінився з 4723 грн до 5000 грн. (на 277 грн).

У зв’язку з цим Головним управлінням Пенсійного фонду в області проведено масовий перерахунок пенсій. По Кам’янсько-Дніпровському району перерахунок здійснений 1870 особам, які досягли 65-річного віку та мають страховий стаж не менше ніж 35 років у чоловіків та 30 років у жінок (у тих пенсіонерів, пенсії яким були призначені до 01.10.2011 року – відповідно 25 та 20 років).

Непрацюючим громадянам зазначеної категорії, у тому числі тим, кому у вересні 2020 року виповниться 65 років, мінімальні розміри пенсій з 01.09.2020 забезпечено на рівні 40 % мінімальної заробітної плати, що становить 2000 грн.

Зазначений перерахунок стосується і одержувачів пенсії по втраті годувальника, за тих годувальників, які померли після досягнення 65-річного віку і за життя набули необхідного страхового стажу (35/30 відповідно).

Розмір підвищення до пенсії в кожному конкретному випадку індивідуальний, залежить від багатьох складових: страхового стажу, розміру заробітної плати тощо. Перерахунки пенсій здійснено за матеріалами пенсійних справ, в автоматичному режимі.

Виплата перерахованих пенсій розпочата вже у вересні.

Індивідуальні зміни в розмірі пенсії за результатами масових та/або індивідуальних перерахунків можна переглянути в особистому кабінеті отримувача пенсії на вебпорталі Пенсійного фонду України, попередньо зареєструвавшись за допомогою спеціального коду, наданого у відділі обслуговування громадян.

Кам’янсько-Дніпровський відділ обслуговування громадян працює щоденно з 10-00 до 19-00 (п’ятниця до 17-45), звернутися можна також за телефоном гарячої лінії 2 18 15, в програмі СКАЙП kdnpfu12, на електронну пошту kamdnip@zp.pfu.gov.ua.

Начальник Кам’янсько-Дніпровського відділу обслуговування громадян Головне управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області

Оксана ЦИГРИК