Водянська громада
Запорізька область, Василівський район

Всесвітній день боротьби з торгівлею людьми

Дата: 28.07.2020 09:02
Кількість переглядів: 546

Фото без опису

Всесвітній день боротьби з торгівлею людьми

 

          30 липня світова спільнота відзначає Всесвітній день протидії торгівлі людьми, що був проголошений Генеральною Асамблеєю ООН у 2013 році. Торгівля людьми є однією із актуальних проблем сучасного світу і може статись з кожним незалежно від статі, віку, освіти чи соціального статусу людини.

Фото без опису Рабство має довгу й непривабливу історію. Починаючи від найдавніших цивілізацій Єгипту й Месопотамії, могутні народи поневолювали своїх слабших сусідів. Так було покладено початок однієї із найсумніших повістей про людську несправедливість. Якби років сто тому хтось сказав, що у XXI столітті знову виникне рабство, у це, мабуть, ніхто й не повірив би. У період змін і перебудов, які переживає сучасне українське суспільство, більше всього страждають менш захищені верстви населення – жінки, діти, люди похилого віку.

 

         Одним із найтяжчих злочинів в усьому світі є торгівля людьми. Торгівля людьми є не лише сучасною формою рабства, яке порушує права людини, а й тяжкою формою насильства, що спричиняє ризик для її життя і здоров’я. Жодна країна світу не може убезпечити себе від торгівлі людьми, і Україна не є виключенням.

          Особлива суспільна небезпека цього виду злочину полягає в тому, що людина стає предметом купівлі-продажу, фактично річчю, яку злочинці можуть купити, продати, віддати під заставу, піддати трудовій експлуатації, змусити до насильницького донорства, вбити.

           Торгівля людьми здійснюється в різних формах. Вона динамічна, схильна до адаптації та, подібно до інших форм злочинної   діяльності, носить постійний характер, метою якого є ухилення від заходів правоохоронних органів щодо протидії цьому злочину.

        Кримінальним  кодексом України за даний злочин передбачена кримінальна відповідальність:

 Стаття  149. Торгівля людьми

1. Торгівля людиною, а так само вербування, переміщення, переховування, передача або одержання людини, вчинені з метою експлуатації, з використанням примусу, викрадення, обману, шантажу, матеріальної чи іншої залежності потерпілого, його уразливого стану, або підкупу третьої особи, яка контролює потерпілого, для отримання згоди на його експлуатацію, караються позбавленням волі на строк від трьох до восьми років.

2. Дії, передбачені частиною першою цієї статті, вчинені щодо неповнолітнього або щодо кількох осіб, або повторно, або за попередньою змовою групою осіб, або службовою особою з використанням службового становища, або поєднані з насильством, яке не є небезпечним для життя чи здоров'я потерпілого чи його близьких, або з погрозою застосування такого насильства, - караються позбавленням волі на строк від п'яти до дванадцяти років з конфіскацією майна або без такої.

3. Дії, передбачені частиною першою або другою цієї статті, вчинені щодо неповнолітнього його батьками, усиновителями, опікунами чи піклувальниками, або вчинені щодо малолітнього, або організованою групою, або поєднані з насильством, небезпечним для життя або здоров'я потерпілого чи його близьких, або з погрозою застосування такого насильства, або якщо вони спричинили тяжкі наслідки, - караються позбавленням волі на строк від восьми до п'ятнадцяти років з конфіскацією майна або без такої.

 

Примітка.

         Під експлуатацією людини в цій статті слід розуміти всі форми сексуальної експлуатації, використання в порнобізнесі, примусову працю або примусове надання послуг, рабство або звичаї, подібні до рабства, підневільний стан, залучення в боргову кабалу, вилучення органів, проведення дослідів над людиною без її згоди, усиновлення (удочеріння) з метою наживи, примусову вагітність, або примусове переривання вагітності, примусове одруження, примусове втягнення у зайняття жебрацтвом, втягнення у злочинну діяльність, використання у збройних конфліктах тощо.

         Пам’ятайте, що жертвами стають як жінки, так і чоловіки, а також неповнолітні діти.

 

           На підставі вищевикладеного пропоную декілька порад для того, щоб захистити себе від ризиків під час оформлення документів для роботи за кордоном:

  1. Ніколи нікому у жодному разі не віддавайте свої ідентифікаційні документи, крім офіційних службовців! Завжди отримуйте та сплачуйте за свій закордонний паспорт, візи та проїзні документи самі. Це врятує ВАС від боргової кабали та стане на перешкоді торгівцям людьми використати ВАШІ документи для вчинення інших злочинів.
  2. Обов’язково візьмить із собою копію внутрішнього та закордонного паспортів. У разі необхідності ці копії можуть спростити процедуру отримання документів на повернення в Україну.
  3. ВИ можете отримати додаткову інформацію, зателефонувавши до громадських організацій, що протидіють торгівлі людьми в Україні.
  4. Переговори про працевлаштування за кордоном, навчання, туристичні подорожі чи шлюб не ведіть наодинці з агентом. Запросіть взяти участь у перемовинах свою довірену особу, члена сім’ї, чи близьку людину. Перевірте, чи має агент або фірма ліцензію на посередництво у працевлаштуванні за кордоном.
  5. З метою працевлаштування за кордоном необхідно укласти трудовий договір зрозумілою для ВАС мовою. Такий договір оформлюють у двох примірниках, один з яких залишається у ВАС.
  6. Якщо ВИ їдете за кордон законно працювати, необхідно отримати робочу візу. Туристична або гостьова віза не дає права на роботу. ВИ можете стикнутися з нелегальним становищем, експлуатацією та принизливою депортацією із країни.
  7. Термін законного перебування на території іноземної держави вказаний у візі. Не користуйтеся послугами незнайомців, які пропонують послуги щодо подовження цього терміну.
  8. Залишайте своїм родичам та друзям декілька копій наступних документів: внутрішнього паспорту України, закордонного паспорту, візи, контракту, свідоцтва про народження, проїзних документів та фотографії. До того ж, залиште їм телефонні номери свого роботодавця, своїх друзів за кордоном, консульства (посольства) України та місця потенційного проживання.
  9. Якщо за кордоном ВИ потрапили у важку ситуацію, звертайтеся по допомогу до посольства або консульства України в країні перебування або зателефонуйте до Міністерства закордонних справ України.

 

Провідний юрисконсульт Кам’янсько-Дніпровської

районної філії Запорізького ОЦЗ

Анна Колупаєва

 

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь