Водянська громада
Запорізька область, Василівський район

Головне управління ДПС у Запорізькій області

Дата: 24.02.2020 15:45
Кількість переглядів: 484

З доходів запоріжців до бюджетів сплачено 605 мільйонів гривень

 

У січні запорізькі компанії і підприємці спрямували до бюджетів 605 мільйонів гривень податку на доходи фізичних осіб. Порівняно з 2019 роком сплата ПДФО збільшилася на 12 відсотків. Про це повідомив в. о. начальника Головного управління ДПС у Запорізькій області Руслан Рачинський.

Із загальної суми сплаченого ПДФО до державного бюджету надійшло 151 мільйон 300 тисяч гривень, що на 16,5 мільйона більше, ніж торік, до місцевих скарбниць – 453 мільйона 800 тисяч, це перевищило минулорічні надходження на 49 мільйонів гривень.

Зокрема, міський бюджет м. Запоріжжя отримав з початку року 194,2 мільйона гривень ПДФО, м. Енергодар, Кам’янсько-Дніпровського та Великобілозерського районів – 85,5 мільйона, м. Мелітополь, Мелітопольського та Веселівського районів – 44,7 мільйона, м. Бердянськ, Бердянського та Приморського районів – 32,2 мільйона, Василівського та Михайлівського районів – 26,8 мільйона, Пологівського, Більмацького та Розівського районів – 17,5 мільйона тощо.

Найбільші суми ПДФО сплатили підприємства і установи виробництва електроенергії, державного управління, сфери охорони громадського порядку та безпеки.

Усього на території регіону нараховується понад 77 тисяч платників податку на доходи фізичних осіб.

 

Головне управління ДПС у Запорізькій області

Більше 10 тисяч запорізьких платників звернулись за податковими сервісами

 

У січні 2020 року спеціалісти податкової служби Запорізької області надали платникам 10415 адміністративних послуг.

Більшістю сервісів представники бізнесу та громадяни скористалися у Центрах обслуговування платників – понад 10,3 тисячі.

Найчастіше запоріжці зверталися до податківців за довідками з державного реєстру фізичних осіб про суми і джерела виплачених доходів, реєстраційними номерами облікової картки платника податків та внесенням до паспорта (у формі книжечки) відмітки про наявність права здійснювати платежі за серією та номером паспорта.

Крім того, представники підприємств і підприємці активно реєстрували касову техніку, книги обліку розрахункових операцій та розрахункові книжки.

Усього у Запорізькій області функціонують 18 Центрів обслуговування платників, фахівці яких надають понад 30 видів податкових сервісів.

З переліком ЦОПів та адміністративними послугами можна ознайомитись на сайті податкової служби регіону: https://zp.tax.gov.ua/okremi-storinki/tsentri-obslugovuvannya-platnikiv-poda/ .

 

Головне управління ДПС у Запорізькій області

 

На Запоріжжі триває посилений контроль над поставками і продажем алкогольної продукції

 

У Запоріжжі відбулося чергове засідання робочої групи з протидії нелегальному виробництву, обігу і реалізації алкогольної продукції та марок акцизного податку. У заході, який пройшов під керівництвом заступниці голови Запорізької облдержадміністрації Марини Кудерчук, взяли участь представники податкової служби, оперативного управління ГУ ДФС у Запорізькій області, міської влади, правоохоронних та інших органів контролю.

Як повідомила начальниця управління контролю за обігом та оподаткуванням підакцизних товарів ГУ ДПС у Запорізькій області Юлія Зарецька, лише за перший місяць 2020 року фахівці податкових органів регіону перевірили 45 суб'єктів господарювання, які реалізують підакцизні товари. За результатами виявлених порушень застосовані фінансові санкції на загальну суму 3,8 мільйона гривень. На даний час контроль у сфері обігу алкогольної продукції триває.

Учасники наради окреслили першочергові кроки у спільній роботі з детінізації ринку підакцизних товарів. Основна увага буде зосереджена на оптових поставках та роздрібному продажу алкоголю.

Крім того, представники відомств обговорили напрями ефективної взаємодії та питання оперативного обміну інформацією.

 

Головне управління ДПС у Запорізькій області

Для розміщення на сайтах ОТГ, органах влади, ЗМІ та громадських організацій

 

Ставка єдиного внеску для працюючих осіб з інвалідністю

Для підприємств, установ і організацій, фізичних осіб - підприємців, у тому числі тих, які обрали спрощену систему оподаткування, в яких працюють особи з інвалідністю, єдиний внесок встановлюється у розмірі 8,41% бази нарахування єдиного внеску для працюючих осіб з інвалідністю.

Єдиний внесок сплачується із суми нарахованої кожній застрахованій особі заробітної плати за видами виплат, які включають основну та додаткову заробітну плату, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, у тому числі в натуральній формі, та суму винагороди фізичним особам за виконання робіт (надання послуг) за цивільно-правовими договорами.

Для підприємців, у тому числі тих, які обрали спрощену систему оподаткування, єдиний внесок для працюючих осіб з інвалідністю встановлюється у розмірі 8,41% бази нарахування єдиного внеску (норма діє з 01.01.2019 - відповідно до закону України від 23.11.2018 № 2628-VIII).

Тобто, з 01 січня 2019 року норма щодо застосування роботодавцями ставки єдиного внеску 8,41% поширюється і на фізичних осіб - підприємців, у тому числі тих, які обрали спрощену систему оподаткування.

Зверніть увагу, що пільг щодо нарахування єдиного внеску на заробітну плату пенсіонерів, які є найманими працівниками, не передбачено.

Зазначена норма передбачена п. 1 частини першої ст. 7, част. тринадцятою ст. 8 Закону України від 08.07.2010 №2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування».

 

Важливо для платників ПДВ!

З 01 січня 2020 року декларація подається за оновленою формою

01 січня 2020 року набув чинності наказ МФУ від 20.11.2019 № 488 "Про внесення змін до форм та Порядку заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість та визнання таким, що втратив чинність, наказу Державної податкової адміністрації України від 29 березня 2011 року N 167". 

Наказом № 488 внесено зміни:

- до форм податкової декларації з ПДВ,

- уточнюючого розрахунку податкових зобов'язань з податку на додану вартість у зв'язку з виправленням самостійно виявлених помилок та розрахунку податкових зобов'язань, нарахованих отримувачем послуг, не зареєстрованим як платник податку на додану вартість, які постачаються нерезидентами, у тому числі їх постійними представництвами, не зареєстрованими платниками податків, на митній території України,

- до Порядку заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість.

Зміни до форми податкової декларації з ПДВ:

- актуалізовано формат для зазначення загальної інформації (електронної адреси; серії та номера паспорта; банківських реквізитів; звітного періоду ("місяць/квартал") у додатках 2 та 3 до декларації). У додатку 4 до декларації виключено графи "МФО".

- деталізовано порядок відображення у розділі I декларації "Податкові зобов'язання" обсягів операцій з вивезення товарів за межі митної території України (після рядка 2 додано нові рядки: - рядок 2.1 "операції, що оподатковуються за нульовою ставкою";- рядок 2.2 "операції, що звільнені від оподаткування". Колонки "А" та "Б" рядка 2 декларації не заповнюються).

- з рядка 5 декларації виділено окремий рядок 5.1 «у тому числі операції, що звільнені від оподаткування (стаття 197 розділу V Кодексу, підрозділ 2 розділу XX Кодексу, міжнародні договори (угоди))».

Такі зміни внесено також до уточнюючого розрахунку податкових зобов'язань з податку на додану вартість у зв'язку з виправленням самостійно виявлених помилок.

Зміни, внесені в (Д6) (додаток 6) до декларації

- у зв’язку з скасуванням "Звіту про суми податкових пільг" (суб'єкти господарювання мають відображати інформацію про суми податкових пільг у податковій звітності) у новій редакції викладено (Д6) (додаток 6) до декларації: назву додатка 6 змінено на "Розрахунок сум податку на додану вартість, не сплачених суб'єктом господарювання до бюджету у зв'язку з отриманням податкових пільг, та/або показників, відповідно до яких підприємства (організації) належать до підприємства (організації) осіб з інвалідністю (Д6)".

Довідники податкових пільг розміщено на вебпорталі ДПС https://tax.gov.ua у розділі "Довідники" (підрозділ "Довідники пільг") за посиланнямhttps://tax.gov.ua/dovidniki--reestri--perelik/dovidniki-/54005.html.

У разі відсутності коду пільги у довідниках податкових пільг станом на дату подання декларації у графі 2 таблиці 2 (Д6) (додаток 6) проставляється умовний код "99999999".

Сума податку, не сплачена до бюджету у зв'язку з отриманням податкової пільги, вказується в графі 4 таблиці 2 (Д6) (додатка 6) до декларації, та розраховується окремо для кожної з податкових пільг.

Зміни в декларуванні податкових зобов'язань з ПДВ для осіб, не зареєстрованих платниками податку на додану вартість

 - форму Розрахунку податкових зобов'язань, нарахованих отримувачем послуг, не зареєстрованим як платник податку на додану вартість, які постачаються нерезидентами, у тому числі їх постійними представництвами, не зареєстрованими платниками податків, на митній території України, доповнено таблицею для здійснення розрахунку уточнення податкових зобов'язань у зв'язку з виправленням самостійно виявлених помилок, яка, зокрема, передбачає нарахування самостійно платником суми штрафу у зв'язку з виправленням помилок у разі, якщо внаслідок уточнення збільшується сума нарахованих податкових зобов'язань.

Вищезазначені нововведення набрали чинності з 01.01.2020 року, тож у поточному році податкова декларація подається за оновленою формою.

Детальніше про зміни у формі та заповненні декларації у листі ДПС України від 31.01.2020 № 1617/7/99-00-07-03-02-07, який розміщено на офіційному вебпорталі ДПС України за посиланням: https://tax.gov.ua/zakonodavstvo/podatkove-zakonodavstvo/listi-dps/74330.html

 

 

До уваги платників податків: правильно заповнюйте реквізити бюджетних рахунків

 

Інформація щодо реквізитів бюджетних рахунків та рахунків для зарахування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування розміщена:

 

- на вебпорталіГУ ДПС у  Запорізькій області в розділі «Бюджетні рахунки» за посиланням: https://zp.tax.gov.ua/byudjetni-rahunki/

- у приватній частині Електронного кабінету в меню «Стан розрахунків з бюджетом». При зверненні до зазначеного меню відображається зведена інформація станом на момент звернення, що містить інформацію по кожному виду платежу, зокрема, бюджетний рахунок на поточну дату, МФО банку.

Робота у приватній частині Електронного кабінету здійснюється з використанням кваліфікованого електронного підпису, отриманого у будь-якого Кваліфікованого надавача електронних довірчих послуг. Вхід до Електронного кабінету здійснюється за адресою: http://cabinet.tax.gov.ua, а також через офіційний вебпортал ДПС.

 

 

Декларування 2020

Задекларуйте доходи, отримані в 2019 році

З початку року стартувала кампанія декларування громадянами доходів, одержаних протягом 2019 року.

Декларація подається за формою, затвердженою наказом МФУ від 02.10.2015 №859 (у редакції від 25.04.2019 №177).

Податкова декларація про майновий стан і доходи обов’язково подається при отриманні:

-   доходів не від податкових агентів (тобто від інших фізичних осіб, які не зареєстровані як самозайняті особи),

- доходи від надання в оренду рухомого або нерухомого майна іншим фізичним особам, які не є суб’єктами господарювання;

- успадкування майна не від членів сім’ї першого та другого ступенів споріднення;

- доходи від податкових агентів, які не підлягали оподаткуванню при виплаті, але які не звільнені від оподаткування. До таких доходів відноситься, зокрема: - дохід у вигляді  основної суми боргу (кредиту) платника податку, прощеного (анульованого) кредитором за його самостійним рішенням, не пов’язаним з процедурою банкрутства, до закінчення строку позовної давності, якщо його сума перевищує 25% однієї мінімальної заробітної плати, встановленої на 1 січня звітного податкового року (у 2019 році - 1043,25 грн),

- інвестиційні доходи;

- доходи з іноземних джерел;

- доходи у вигляді нецільової благодійної допомоги, якщо її загальна сума перевищує у 2019 році - 2690 грн.;

- доходи від продажу власної продукції тваринництва, якщо сума сукупно за рік перевищує 50 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої на 1 січня звітного (податкового) року (у 2019 році – 208 650 грн.);

- доходи від продажу власної сільськогосподарської продукції у разі якщо розмір земельних ділянок перевищує 2 га;

-  в інших, передбачених Кодексом, випадках.

Податкова декларація подається платниками податків  за місцем своєї податкової адреси.

При цьому, обов’язок щодо подання податкової декларації вважається виконаним і  декларація не подається, якщо  отримані, зокрема, доходи:

-   від податкових агентів, які не включаються до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу;

-   виключно від податкових агентів незалежно від виду та розміру нарахованого (виплаченого, наданого) доходу, крім випадків, прямо передбачених ІV розділом Кодексу;

-   у вигляді об’єктів спадщини, які оподатковуються за нульовою ставкою податку.

 

 

Платникам ПДВ

Оновлена форма декларації (заповнення додатка 6 щодо податкових пільг)

01 січня 2020 року набув чинності наказ МФУ від 20.11.2019 № 488 "Про внесення змін до форм та Порядку заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість та визнання таким, що втратив чинність, наказу Державної податкової адміністрації України від 29 березня 2011 року N 167". 

Нововведення набрали чинності з 01.01.2020 року, отже у поточному році податкова декларація подається за оновленою формою.

З набранням 01.01.2020 чинності постанови КМУ від 31.10.2018 № 891 скасовано "Звіт про суми податкових пільг" та встановлено, що суб'єкти господарювання мають відображати інформацію про суми податкових пільг у податковій звітності.

Як наслідок, у новій редакції викладено (Д6) (додаток 6) до податкової декларації з податку на додану вартість:

- назву додатка 6 змінено на "Розрахунок сум податку на додану вартість, не сплачених суб'єктом господарювання до бюджету у зв'язку з отриманням податкових пільг, та/або показників, відповідно до яких підприємства (організації) належать до підприємства (організації) осіб з інвалідністю (Д6)";

- впроваджено таблицю 2 "Розрахунок сум податку на додану вартість, не сплаченого суб'єктом господарювання до бюджету у зв'язку з отриманням податкових пільг".

Таблиця 2 (Д6) (додатка 6) заповнюється у разі здійснення у звітному (податковому) періоді операцій з постачання товарів/послуг, що звільнені від оподаткування податком на додану вартість.

Таблиця 2 (Д6) (додатка 6) до декларації заповнюється у розрізі податкових пільг, які використовуються платником податку, відповідно до коду пільги, визначеного згідно з довідником пільг.

Дані щодо найменування та коду відповідної пільги згідно з довідниками пільг вказуються в графах 2 "Найменування податкової пільги" та 3 "Код податкової пільги згідно з довідником пільг" таблиці 2 (Д6) (додатка 6) до декларації.

Довідники розміщено на вебпорталі ДПС https://tax.gov.ua у розділі "Довідники" (підрозділ "Довідники пільг") за посиланнямhttps://tax.gov.ua/dovidniki--reestri--perelik/dovidniki-/54005.html.

У разі відсутності коду пільги у довідниках податкових пільг станом на дату подання декларації у графі 2 таблиці 2 (Д6) (додаток 6) проставляється умовний код "99999999".

Сума податку, не сплачена до бюджету у зв'язку з отриманням податкової пільги, вказується в графі 4 таблиці 2 (Д6) (додатка 6) до декларації, та розраховується окремо для кожної з податкових пільг.

Порядок визначення сум ПДВ, не сплаченого платником податку до бюджету у зв'язку з отриманням податкових пільг, викладено в новому розділі V 1 Порядку - Порядок заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість.

Обсяги операцій з придбання товарів/послуг на митній території України у осіб, які не зареєстровані як платники податку, необоротних активів (без податку на додану вартість), що використані в операціях, звільнених від оподаткування ПДВ, не враховуються у такому розрахунку.

За операціями, які оподатковуються за нульовою ставкою податку чи за ставкою 7%, сума податкових пільг з ПДВ не обраховується та відповідно у (Д6) (додатка 6) не відображається.

Розрахунок суми податкових пільг з ПДВ за звітний (податковий) період здійснюється без наростаючого підсумку з початку звітного року.

Сума податкових пільг з ПДВ обраховується у тому звітному (податковому) періоді, в якому здійснено операції, що звільняються від оподаткування ПДВ.

Детальніше про зміни, внесені наказом МФУ від 20.11.2019 № 488 викладено  у листі ДПС України від 31.01.2020 № 1617/7/99-00-07-03-02-07, який розміщено на офіційному вебпорталі ДПС України за посиланням: 

https://tax.gov.ua/zakonodavstvo/podatkove-zakonodavstvo/listi-dps/74330.html

 

 

 

До уваги неприбуткових організацій

Подання Звіту про використання доходів (прибутків) неприбуткової організації і фінансової звітності

Неприбутковими підприємствами та організаціями, які внесені до Реєстру неприбуткових установ та організацій, звіт про використання доходів (прибутків) неприбуткової організації подається за базовий звітний (податковий) рік  - протягом 60 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) року.

Форма Звіту про використання доходів (прибутків) неприбуткової організації затверджена наказом МФУ від 17.06.2016 №553 (в редакції від 28.04.2017 №469).

Разом зі Звітом про використання доходів (прибутків) неприбуткової організації обов’язково подається річна фінансова звітність, яка є додатком та невід’ємною частиною Звіту.

Звертаємо увагу, що фінансовий звіт суб'єкта малого підприємництва (форми № 1-м, 2-м) та спрощений фінансовий звіт суб'єкта малого підприємництва (форми № 1-мс, 2-мс) за 2019 рік подається за оновленою формою, затвердженою наказом МФУ від 25.02.2000 № 39 (у редакції  від 25.02.2019 №226).

Отже, неприбуткові підприємства, установи та організації повинні подавати Звіт про використання доходів (прибутків) неприбуткової організації та річну фінансову звітність за 2019 рік протягом 60 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) року, тобто не пізніше 2 березня 2020 року.

При цьому, Податковим кодексом передбачені особливості подання Звіту професійними спілками, їх об’єднаннями та організаціями профспілок, які звітують лише у разі порушень вимог п. 133.4 ст. 133 ПКУ.

Тобто, професійні спілки, їх об’єднання та організації профспілок, які відповідають вимогам та ознакам «неприбутковості», можуть не подавати Звіт.

Зазначена норма передбачена п. 46.1 та 46.2 ст. 46 Податкового кодексу України.

 

Декларування 2020

Пожертвування неприбутковим організаціям можна включити до податкової знижки

З 1 січня 2020 року розпочалася кампанія декларування доходів, отриманих  фізичними особами у 2019 році.

Під час кампанії декларування податкові декларації про майновий стан і доходи подають громадяни, які зобов’язані декларувати свої доходи, а також особи, які мають право добровільно подати декларацію для застосування права на податкову знижку.

Податкова знижка для фізичних осіб, які не є суб'єктами господарювання - це документально підтверджена сума витрат платника податку - резидента у зв'язку з придбанням товарів (робіт, послуг) у резидентів - фізичних або юридичних осіб протягом звітного року, на яку дозволяється зменшення його доходу, одержаного за наслідками такого звітного року у вигляді заробітної плати, у випадках, визначених Податковим кодексом.

Так, платник податку має право включити до податкової знижки у зменшення його оподатковуваного доходу за наслідками звітного податкового року суму коштів або вартість майна, переданих у вигляді пожертвувань або благодійних внесків неприбутковим організаціям, зареєстрованим в Україні та внесеним до Реєстру неприбуткових організацій та установ на дату передачі таких коштів та майна, у розмірі, що не перевищує 4% суми його загального оподатковуваного доходу такого звітного року.

Такі витрати повинні бути підтверджені відповідними платіжними та розрахунковими документами, зокрема, квитанціями, фіскальними або товарними чеками, прибутковими касовими ордерами, копіями договорів, що ідентифікують продавця товарів (робіт, послуг) і їх покупця (отримувача).

У зазначених документах обов’язково повинно бути відображено вартість таких товарів (робіт, послуг) і строк їх виконання чи надання. Зокрема, одним із документів, які підтверджують надання пожертви (благодійної допомоги), є договір про пожертву.

Підстави для нарахування податкової знижки із зазначенням конкретних сум відображаються платником податку у річній податковій декларації, яка подається
по 31 грудня включно, наступного за звітним податкового року.

Тобто, для громадян, які мають право на податкову знижку, граничний строк подання податкової декларації– по 31 грудня 2020 (включно).

Декларація за формою, затвердженою наказом МФУ від 02.10.15 №859 (у редакції від 25.04.2019 №177), подається до податкового органу за місцем реєстрації. 

Зазначена норма передбачена пп. 166.2.1, пп. 166.3.2 ст. 166 Податкового кодексу України.

Екологічний податок у 2020 році: викиди в атмосферне повітря двоокису вуглецю

До платників екологічного податку в частині викидів двоокису вуглецю належать суб’єкти, у яких сукупний річний обсяг викидів двоокису вуглецю перевищує 500 тонн.

Якщо річний обсяг викидів двоокису вуглецю перевищує 500 тонн за рік, суб’єкти зобов’язані зареєструватися платниками податку у податковому (звітному) періоді, в якому відбулося таке перевищення, та скласти і подати податкову звітність, нарахувати та сплатити податок за податковий (звітний) період, у якому відбулося таке перевищення.

База оподаткування екологічним податком за викиди двоокису вуглецю за результатами податкового (звітного) року зменшується на обсяг таких викидів у розмірі 500 тонн за рік (п. 242.4 ст. 242 ПКУ).

Ставка податку за викиди двоокису вуглецю стаціонарними джерелами - 10 грн./тонну.

Надходження екологічного податку в частині викидів двоокису вуглецю зараховуються до загального фонду державного бюджету у розмірі 100 відс.

Наказом МФУ від 14.01.2011 №11 «Про бюджетну класифікацію» затверджено Класифікацію доходів бюджету по екологічному податку, зокрема:
19011000 - «Екологічний податок, який справляється за викиди в атмосферне повітря двоокису вуглецю стаціонарними джерелами забруднення».

Податкова декларація екологічного податку затверджена наказом МФУ від 17.08.2015 № 715. Невід’ємною частиною Декларації є додатки (розрахунки). Зокрема, розрахунок за викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами забруднення здійснюється у додатку 1 до Декларації. При цьому для декларування податкових зобов’язань з податку за викиди двоокису вуглецю складається окремий додаток.

Декларацію можна переглянути на офіційному вебпорталі ДПС за посиланням: https://tax.gov.ua/podatki-ta-zbori/zagalnoderjavni-podatki/ekologichniy-podatok/formi-zvitnosti/64218.html)

Бюджетні рахунки для сплати податків, зокрема екологічного податку розміщено на офіційному вебпорталі ДПС за посиланням:tax.gov.ua/byudjetni-rahunki/

 тана вебпорталіГУ ДПС у  Запорізькій області в розділі «Бюджетні рахунки» за посиланням: https://zp.tax.gov.ua/byudjetni-rahunki/.

Граничні терміни подання податкових декларацій та сплати податкових зобов’язань з екологічного податку в 2020 році:

Податковий (звітний) квартал

Останній день подання податкових декларацій

Останній день сплати податкових зобов’язань

 ІV квартал 2019 року

10 лютого 2020 року

19 лютого 2020 року

 I квартал 2020 року

12 травня 2020 року

20 травня 2020 року

 ІІ квартал 2020 року

10 серпня 2020 року

19 серпня 2020 року

 ІІІ квартал 2020 року

9 листопада 2020 року

19 листопада 2020 року

ІV квартал 2020 року

9 лютого 2021 року

19 лютого 2021 року

Якщо платник податків не сплачує узгоджену суму грошового зобов’язання протягом строків, визначених ПКУ, він притягується до відповідальності у вигляді штрафу:

- при затримці до 30 календарних днів включно, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов'язання, - у розмірі 10% погашеної суми податкового боргу;

- при затримцібільше 30 календарних днів, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов’язання, - у розмірі 20% погашеної суми податкового боргу.

Починаючи з першого робочого дня, наступного за останнім днем граничного строку сплати податкового зобов’язання (в тому числі за період адміністративного та/або судового оскарження), розпочинається нарахуванняпені (п.п.129.1.2 ст. 129 ПКУ).

 

Діяльність неприбуткових організацій: виплата доходу за цивільно-правовим договором

До неприбуткових підприємств, установ та організацій (з метою отримання статусу неплатника податку на прибуток) належать організації у яких, зокрема:

 установчі документи (або установчі документи організації вищого рівня, на підставі яких діє неприбуткова організація) містять заборону розподілу отриманих доходів (прибутків) або їх частини серед засновників (учасників у розумінні Цивільного кодексу), членів такої організації, працівників (крім оплати їхньої праці, нарахування єдиного соціального внеску), членів органів управління та інших пов’язаних з ними осіб.

Разом з тим, для цілей застосування зазначеної норми не вважається розподілом отриманих доходів (прибутків) фінансування видатків, визначених п.п. 133.4.2 ст. 133 Податкового кодексу.

Підпунктом 133.4.2 ст. 133  ПКУ визначено, що доходи (прибутки) неприбуткової організації використовуються виключно для фінансування видатків на утримання такої неприбуткової організації, реалізації мети (цілей, завдань) та напрямів діяльності, визначених її установчими документами.

Тобто, доходи, отримані неприбутковою організацією, мають використовуватись виключно на реалізацію своєї статутної діяльності без розподілу таких доходів (прибутків) або їх частини серед засновників (учасників), членів такої організації, працівників (крім оплати їхньої праці, нарахування єдиного соціального внеску), членів органів управління та інших пов’язаних з ними осіб.

Отже, не вважаються порушенням вимог «неприбутковості» та розподілом доходу  виплати засновнику (учаснику), працівнику або члену такої організації за виконані роботи (надані послуги) на підставі цивільно-правового договору, якщо такі витрати є фінансуванням видатків на своє утримання, реалізацію мети (цілей, завдань) та напрямів діяльності, визначених установчими документами такої неприбуткової організації.

Зазначена норма передбачена п.п. 133.4.1 п. 133.4 ст. 133 Податкового кодексу.

 

 

 

Декларування 2020

Чи має право підприємець на податкову знижку при отриманні доходів від підприємницької діяльності?

З 1 січня 2020 року розпочалася кампанія декларування доходів, отриманих  фізичними особами у 2019 році.

Під час кампанії декларування податкові декларації про майновий стан і доходи подають громадяни, які зобов’язані декларувати свої доходи, а також особи, які мають право добровільно подати декларацію для застосування права на податкову знижку.

Платник податку має право включити до податкової знижки у зменшення оподатковуваного доходу за наслідками звітного податкового року, визначеного з урахуванням положень пункту 164.6 статті 164 Податкового кодексу, фактично здійснені ним протягом звітного податкового року витрати, визначені п.166.3 ст.166 ПКУ.

Загальна сума податкової знижки, нарахована платнику податку в звітному податковому році, не може перевищувати суми річного загального оподатковуваного доходу платника податку, нарахованого як заробітна плата (п.п.166.4.2 ст.166 ПКУ).

Заробітна плата це - основна та додаткова заробітна плата, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, які виплачуються (надаються) платнику податку у зв’язку з відносинами трудового найму згідно із законом (п.п.14.1.48 ст.14 ПКУ)

Отже, фізична особа – підприємець не має право на податкову знижку щодо доходів, одержаних від підприємницької діяльності.

Право на податкову знижку має тільки фізична особа-підприємець, яка є найманою особою, виключно до доходів, одержаних протягом року у вигляді заробітної плати.

 

 

 

ГУ ДПС у Запорізькій області

 

Руслан Рачинський: "Запоріжці вже подали понад півтори тисячі декларацій про минулорічні доходи, серед них – вісім "мільйонерів"

 

У січні до податкової служби регіону надійшло 1509 декларацій про минулорічні доходи громадян. Запоріжці задекларували майже 119 мільйонів гривень. Як повідомив в. о. начальника Головного управління ДПС у Запорізькій області Руслан Рачинський, з цієї суми до бюджетів буде сплачено 6,3 мільйона гривень податку на доходи фізичних осіб та близько мільйона гривень військового збору, що разом на 1,4 мільйона більше, ніж за аналогічний період минулого року.

Найактивніше на Запоріжжі звітували громадяни, які отримували прибутки від продажу сільськогосподарської продукції, вирощеної на власних ділянках площею понад 2 га – всього надійшло 524 декларації. На другому місці – спадкоємці (232), на третьому – мешканці регіону, які здавали в найм нерухоме майно (179).

Також відзвітували вісім громадян, чиї статки перевищили мільйон гривень. Серед джерел їх доходів – продаж нерухомості, надання майна в оренду, інвестиційні прибутки та спадщина.

Крім того, з початку року 390 запоріжців скористались правом на податкову знижку. За результатами розрахунків їм буде повернено понад 950 тисяч гривень.

Детальніше про кампанію "Декларування 2020", зокрема, про те, хто обов'язково має задекларувати доходи, в які строки та як отримати податкову знижку – на сайті податкової служби регіону: https://zp.tax.gov.ua/deklaratsiyna-kampaniya-2020/.

 

Головне управління ДПС у Запорізькій області

Фото без описуФото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь