Мова наша солов’їна
Мова - це не засіб спілкування, а спосіб життя. У кожного вона своя. 21 лютого весь світ відзначає День рідної мови. В Україні найбільше уваги даті приділяють літератори – ті, чий хист живиться саме від мови. Тим часом у школах про рідну мову не дають забути, а тільки нагадують про її важливість та цінність. Це свято було проголошене на Генеральній конференції ЮНЕСКО у 1999 році. За даними ЮНЕСКО, у світі існує близько шести тисяч мов. На жаль, майже половина з них знаходяться під загрозою зникнення. На думку фахівців, це трапляється в тому випадку, коли мову, з тої чи іншої причини, припиняють вживати та вивчати більше 30% носіїв. Мова – це генетичний код нації, інтелектуальний та духовний результат тисячолітньої еволюції кожного етносу. Без мови, самобутньої культури немає народу. Мова – найважливіший засіб спілкування людей і пізнання світу, передачі досвіду з покоління в покоління.
21 лютого у Водянській загальноосвітній школі І-ІІІ ст.. №1 ім.Ф.О.Окатенка відзначили День рідної мови. За недовгий час свого існування, це свято стало традиційним, адже це один з тих днів, коли кожен має змогу відчути себе частиною свого великого народу.
Кафедра вчителів української мови та літератури підготувала та провела цілу низку заходів: брейн-ринг «Вчіться складно говорити своїм рідним словом» серед учнів 7-х класів, який підготувала і провела вчителька української мови та літератури Ніколенко Ольга Іванівна. Учні 10-Б класу позмагалися в інтелектуальній філологічній грі «Найрозумніший», а учні 11-го класу зійшлися в мовознавчому двобої «О слово рідне». Обидва заходи підготувала і провела вчителька української мови та літератури Ященко Людмила Миколаївна.
Проведення заходів до Міжнародного дня рідної мови в школі продемонструвало, що учні відчувають себе справжніми українцями та налаштовані на збереження мови, культури, звичаїв й традицій свого народу.
Микола Ященко
Коментарі:
Ваш коментар може бути першим :)