Обласний конкурс фольклорних колективів «Запорізька спадщина»

Дата: 01.12.2019 21:50

Задля збереження, розвитку та пропагування традицій фольклору Запорізького краю у приміщенні комунального закладу “Палац культури “Титан” м. Запоріжжя 30 листопада 2019 року відбувся обласний конкурс фольклорних колективів “Запорізька спадщина”. Організаторами заходу виступили департамент культури, туризму, національностей та релігій Запорізької обласної державної адміністрації та комунальна установа “Обласний методичний центр культури і мистецтва” Запорізької обласної ради.

У конкурсі взяли участь понад 20 фольклорних колективів  з міст Запоріжжя, Мелітополя, Енергодара, Токмака, а також Вільнянського, Василівського, Запорізького, Мелітопольського, Михайлівського, Кам’янсько-Дніпровського,  Оріхівського, Приморського, Пологівського та Якимівського районів. Конкурсна програма була представлена у 6 номінаціях.

Виступи конкурсантів оцінювало високопрофесійне журі на чолі з Новохатською Тетяною Михайлівною - викладачем-методистом, головою циклової комісії музичної літератури комунального закладу “Запорізьке музичне училище ім. П.І. Майбороди” Запорізької обласної ради. Особливу увагу члени журі приділяли автентичності, новизні маловідомого репертуару, майстерності виконання, сценічній культурі та відповідності сценічному костюму, оригінальності музичного супроводу, а також цілісності сценічного втілення обрядового дійства.

За рішенням журі, у кожній номінації визначено переможців:

В номінації “Краще виконання місцевого пісенного фольклору” від 18 років включно”:

ІІ місце - народний фольклорний колектив “Джерело” комунального закладу "Інформаційно-просвітницький центр культури і дозвілля" Водянської сільської ради   Кам’янсько-Дніпровського району (керівник Мироненко Любов Олексіївна);

Цього ж дня по закінченню конкурсу відбувся обласний практикум для керівників фольклорних колективів за темою «Народна пісня як джерело самобутності та оберіг автентичності української культури». За підсумками проведення обласного конкурсу фольклорних колективів “Запорізька спадщина” голова журі -  Новохатська Т. М., викладач-методист, голова циклової комісії музичної літератури комунального закладу “Запорізьке музичне училище ім. П.І. Майбороди” Запорізької обласної ради проаналізувала виступи фольклорних колективів, відзначивши їх високий виконавський рівень та творчу індивідуальність кожного колективу-учасника.

По закінченню практикуму відбулась церемонія нагородження переможців.