Відбувся ІІ етап ХХ Міжнародного конкурсу з української мови ім. П.Яцика у Водянській ОТГ

Дата: 08.11.2019 20:27

Міжнародний конкурс знавців української мови імені Петра Яцика — конкурс, який має на меті утвердження державного статусу української мови, піднесення її престижу серед молоді, виховання поваги до культури й традицій українського народу.  Його проводять щороку у День української писемності та мови.

З нагоди святкування Дня української писемності та мови , 08 листопада на базі КЗ «Заповітненська  загальноосвітня школа» Водянської сільської ради , відбувся ІІ етап  ХХ Міжнародного конкурсу  з української мови імені П. Яцика. В конкурсі прийняли участь18 учасників з  шести загальноосвітніх навчальних закладів Водянської ОТГ, які вирішували завдання різних напрямків, а також писали твір-мініатюру.

Учасників конкурсу  караваєм  зустрічали  учні  Заповітненської ЗОШ разом з вчителем української мови та літератури  Галиною Гринцовою: - У цей святковий день ми раді вас вітати у Заповітному на святі. Щасливі ми, що народилися , живемо в такому мальовничому, неповторному, багатому куточку нашої України - рідному Заповітному. Тут корінь роду нашого, хоча і не сягає він сивої давнини, але це наша память, яку ми свято зберігаємо у наших душах. І де б ми не були, скрізь відчуваємо поклик рідної душі, зачувши рідне слово.

З вітальним словом до учасників звернулась провідний спеціаліст відділу освіти, молоді та спорту Водянської сільської ради Жанна Галкіна, яка зауважила, що конкурс знавців української мови – це не лише творчі змагання учнівської молоді, а й своєрідна патріотична акція утвердження українського слова. Жанна Миколаївна  побажала присутнім миру та здоров’я, успіхів та перемоги.

Учні Заповітненської ЗОШ підготували для учасників  концерт, на якому звучали українські пісні, гуморески П. Глазового, сценка «Розмова в автобусі» та багато іншого.

Після урочистої частини  учні приступили до виконання конкурсних завдань. Конкурсанти виконували завдання творчого рівня (написання творів відповідної тематики) та різноманітні завдання на виявлення вмінь редагувати,  аналізувати мовний матеріал. Атмосфера змагання, творчості, натхнення відчувалася в процесі роботи. Письмові завдання були зорієнтовані не лише на виявлення мовних знань і вмінь, а й на усвідомлення мови як суспільного явища, виховання патріотизму здобувачів освіти.

Фахове журі оцінило результати конкурсних змагань і переможцями стали:

серед 3-4 класів:

І місце – Голец Поліна (Заповітненська ЗОШ);

ІІ місце – Кузьменко Анна (Водянська ЗОШ №1);
ІІІ місце – Рисухіна Катерина (Дніпровська ЗОШ №2);

серед 5-8 класів:

ІІ місце – Пригода Катерина (Водянська ЗОШ №1);

ІІІ місце – Дадікян Ельміра (Заповітненська ЗОШ) і Мирко Віолета (Дніпровська ЗОШ №1);

серед 9-11 класів:

І місце – Олиниченко Дар’я (Водянська ЗОШ №1);

ІІ місце – Гайдук Софія (Заповітненська ЗОШ);

ІІІ місце – Гордієнко Анастасія (Водянська ЗОШ №2)

Переможці будуть приймати участь у наступному ІІІ етапі ХХ Міжнародного конкурсу з української мови імені П.Яцика. Побажаємо їм перемоги!

Фото без описуФото без описуФото без описуБільше фото тут>>>>>>>