Фестиваль "Срібна купальська роса-2019 р." відроджує давні традиції

Дата: 10.07.2019 15:06

Поблизу села Кутузівка Токмацького району відбувся обласний фестиваль народної творчості «Срібна купальська роса». Вже багато років проводиться захід задля збереження й популяризації нематеріальної культурної спадщини Запорізької області. Зокрема, українського фольклору, традицій, пісенно-танцювального, інструментального народного мистецтва, народних художніх ремесел, української національної кухні.

Святковий захід розпочався урочистою ходою учасників -  творчих колективів закладів культури міст Токмака, Молочанська, Енергодара, Токмацького, Михайлівського, Пологівського, Веселівського, Оріхівського, Вільнянського, Кам’янсько-Дніпровського  та Приазовського районів Запорізької області. Камянсько-Дніпровський район представляли НФК «Джерело» ( керівник Л.Мироненко Водянська ОТГ) та колектив «Надвечіря» ( керівник Г.Трошина К-Дніпровська ОТГ). Колектив "Джерело" виконали вокальнохореографічну композицію "сьогодні Івана , а завтра Купала" і пісню "Два віночки".

Учасників фестивалю та гостей зі святом привітали голова Жовтневої сільської ради Наталія Іванівна Антипенко, голова Токмацької районної ради Василь Мафтуляк, голова Токмацької районної державної адміністрації Віктор Дудукалов та виконуюча обов’язки директора обласного методичного центру культури Олена Златова.

На місцевих жителів і гостей  чекали оригінальні фотозони, виставки етномайстрів та народних умільців. Проводилися ярмарки талантів, майстер-класи з гончарства та різноманітні конкурси. Кожен охочий мав можливість скуштувати козацький куліш та різноманітні смаколики. Діти та дорослі   побачили безліч різноманітних купальських цікавинок, взяли участь в обрядових дійствах. А команди райдержадміністрації, районної ради та Жовтневої сільської ради порадували кулінарними талантами вибагливих судей, приготувавши запашну рибну юшку.

Колоритом святкування став парад купальських вінків, які дівчата пускали у воду, пророкуючи свою долю.

Як тільки на небосхилі з’явилася перша зірка, вмить перед учасниками та гостями фестивалю запалав купальський вогонь, який в українській культурі є символом добробуту.

У концертній програмі обласного фестивалю народної творчості «Срібна купальська роса» взяли участь 43 аматорські колективи, котрі порадували глядачів піснями, танцями, театралізованими дійствами та гумористичними сценками. Всі учасники були нагороджені дипломами та подарунками.  А після настання темряви гостей розважали надзвичайним файєр-шоу та вражаючим фейєрверком. Завершились святкові забави дискотекою і виступом вже традиційного хедлайнеру фестивалю - гурту «DANCE- BAND».