МАСЛЯНА СЕДМИЦЯ КЛИЧЕ ВЕСЕЛИТЬСЯ

Дата: 05.03.2019 18:17

Останній тиждень перед Великим постом називають Масляною або Масляницею. У селі Дніпровка для дітей дитячого садка у перший день Масляниці учасниками театрального гуртка під керівництвом Ірини Половкової була показана театральна вистава «Масляна у двори в’їжджає». Слід відзначити активних дійових осіб: Ліля Кікоть – Весна, Вероніка Назаренко – баба Яга, Катя Кришневська- Зима.

Діти виконували святкові пісні «Масляна у двори в’їжджає”, «Ой, блины, блины, блиночки». Загадували малюкам загадки, водили хороводи.

Кульмінацією стало спалювання опудала – обряд дуже важливий, смисловий, що відноситься до родючості. Це символ проводів зими. По закінченню свята дітей чекав сюрприз – частування млинцями, що приготували мами і бабусі. До того ж кожен з’їдений млинець в це апетитне свято дозволить виконати одне заповітне бажання. Всі їли млинчики за щастя, здоров’я, любов, віру, розуміння, терпіння, вірність, удачу, везіння, багатство, а найголовніше – за мир.

Нехай швидше йде зима, а прийдешня весна приносить тільки радість! Нехай з першим весняним подихом увірвуться в наше життя добрі вісті та довгоочікувані зміни!

Наталія Жукова                                                Фото Ірини Половкової