Слово – це інструмент, який впливає на свідомість та вчинки інших людей, а тому володіти ним – високе мистецтво!

Дата: 31.01.2019 18:22

Керуючись наказом Департаменту освіти і науки Запорізької обласної державної адміністрації від 09 січня 2019 року № 10 «Про проведення Міжрегіонального фестивалю ораторського мистецтва «Заговори, щоб я тебе побачив», на виконання наказу відділу освіти, молоді та спорту Водянської сільської ради від 21.01.2019 № 007 «Про проведення відбіркового етапу фестивалю ораторського мистецтва «Заговори, щоб я тебе побачив», з метою виявлення та підтримки творчо обдарованих дітей дошкільного віку, учнівської молоді та з нагоди святкування 80-річчя Запорізького краю, у Водянській громаді проведено фестиваль ораторського мистецтва «Заговори, щоб я тебе побачив» (далі – Фестиваль) серед здобувачів дошкільної освіти (старшої групи – 6 років) та здобувачів загальної середньої освіти (1-4 класи та 9-11 класи) на тему: «Я і моя мала Батьківщина: роздуми та сподівання».

Фестиваль проходив у ІІ етапи:

І відбірковий етап – з 21 по 28 січня 2019 року у закладах дошкільної освіти та закладах загальної середньої освіти, підпорядкованих Водянській ОТГ;

ІІ відбірковий етап – 30 січня 2019 року на базі Комунального закладу «Дніпровська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 2» Водянської сільської ради.

У ІІ відбірковому етапі Фестивалю брали участь переможці І етапу, серед яких: 7 вихованців закладів дошкільної освіти та 15 здобувачів загальної середньої освіти, з них 9 – учні 1-4 класів, 6 – учні 9-11 класів.

Представлені виступи оцінювали журі Фестивалю:

1. Шевченко А.В. – голова журі, провідний спеціаліст відділу освіти, молоді та спорту Водянської сільської ради;
  2. Тарасова К.О. – заступник директора з виховної роботи КЗ «Дніпровська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 2» Водянської сільської ради;
  3. Гаврилюк О.М. – заступник директора з виховної роботи КЗ «Дніпровська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 1» Водянської сільської ради;
  4. Мороз Н.М. – виконуюча обов’язки директора КЗДО ясел-садка «Сонечко» Водянської сільської ради;
  5. Халіна С.М. – директор КЗДО ясел-садка «Веселка» Водянської сільської ради.

Фестиваль проходив у 2 тури: у першому турі заслухали підготовлені публічні виступи, тривалістю 2 хвилини, на одну із запропонованих тем; у другому турі – непідготовлені публічні міні-виступи, відповіді на питання учасників Фестивалю, тривалістю 0,5 хвилини, на тему: «Етикетні мовленнєві жанри» (вітання, прощання, вдячність, вибачення, згода, прохання, відмова, приховане прохання, запрошення, комплімент (похвала), поздоровлення, заперечення, співчуття, заборона, оцінка).

При оцінюванні підготовлених виступів журі враховувало: емоційну чуйність і доброзичливість до людей, змістовність повідомлення, відповідність віковим можливостям, композиційно-логічне оформлення тексту, культуру мовлення (красномовство та виразність), володіння аудиторією, міміку, жести, оригінальність виступу, дотримання регламенту виступу.

Значна увага приділялася непідготовленим виступам, враховувалась наявність творчої індивідуальності й оригінальності, коректність мовленнєвої поведінки, доцільність використання невербальних засобів спілкування – жестів, міміки, темпу, гучності.

Враховуючи результати 2 турів, журі підвело підсумки і переможцями відбіркового етапу фестивалю ораторського мистецтва «Заговори, щоб я тебе побачив» стали:

1) в номінації «Добре слово краще за багатство» (діти старшого дошкільного віку):

- Кліменко Тимур, вихованець КЗДО ясел-садка «Веселка» Водянської сільської ради – І місце;

- Шпакова Марія, вихованка КЗДО ясел-садка «Золота рибка» Водянської сільської ради – І місце;

- Маляренко Марія, вихованка КЗДО ясел-садка «Сонечко» Водянської сільської ради – ІІ місце;

- Пойта Даша, вихованка КЗДО ясел-садка «Золота рибка» Водянської сільської ради – ІІ місце;

- Тарасов Михайло, вихованець КЗДО ясел-садка «Веселка» Водянської сільської ради – ІІІ місце;

- Волобуєва Каміла, вихованка КЗДО ясел-садка «Веселка» Водянської сільської ради – ІІІ місце;

- Черниш Діана, вихованка КЗДО ясел-садка «Сонечко» Водянської сільської ради – ІІІ місце;

2) в номінації «Добре слово краще за багатство» (діти молодшого шкільного віку):

- Козлан Поліна, учениця 3-го класу КЗ «Дніпровська ЗОШ І-ІІІ ступенів № 1» Водянської сільської ради – І місце;

- Кузьменко Анна, учениця 3-го класу КЗ «Водянська ЗОШ І-ІІІ ступенів № 1 ім. Ф.О.Окатенка» Водянської сільської ради – ІІ місце;

- Плотніков Максим, учень 4-го класу КЗ «Дніпровська ЗОШ І-ІІІ ступенів № 2» Водянської сільської ради – ІІІ місце;

- Сидоренко Рустам, учень 4-го класу КЗ «Водянська ЗОШ І-ІІІ ступенів № 2» Водянської сільської ради – ІІІ місце;

3) в номінації «Слово є вчинок» (діти старшого шкільного віку):

- Пригода Катерина, учениця 10-го класу КЗ «Водянська ЗОШ І-ІІІ ступенів № 1 ім. Ф.О.Окатенка» Водянської сільської ради – І місце;

- Лойко Марія, учениця 9-го класу КЗ «Водянська ЗОШ І-ІІІ ступенів № 1 ім. Ф.О.Окатенка» Водянської сільської ради – ІІ місце;

- Порядіна Зоя, учениця 10-го класу КЗ «Водянська ЗОШ І-ІІІ ступенів № 2» Водянської сільської ради – ІІІ місце;

- Пригода Валерія, учениця 11-го класу КЗ «Нововодянська ЗОШ І-ІІІ ступенів» Водянської сільської ради – ІІІ місце.

Переможці Фестивалю довели, що слово – це інструмент, який впливає на свідомість та вчинки інших людей. А тому володіти ним – високе мистецтво!

Вітаємо переможців ІІ етапу і бажаємо їм успіхів і перемоги в наступному етапі, який відбудеться у м. Запоріжжя.

Більше фото тут  >>>>>

Провідний спеціаліст ВОМС